Wojciech Szczęsny w reprezentacji Polski

i

Autor: Marcin Gadomski Wojciech Szczęsny w reprezentacji Polski

Wojciech Szczęsny może się pakować?! Plany Juventusu coraz gorsze dla Polaka

2021-05-01 14:38

Przez ostatnie lata Wojciech Szczęsny cieszył się w Juventusie niepodważalną pozycją. Teraz jednak wszystko ulega zmianie. Turyńczycy kończą bardzo kiepski sezon w swoich wykonaniu - zwiastowana jest całkowita przebudowana zespołu. I coraz więcej wskazuje, że nie ominie to także pozycji bramkarza. Ze stolicą Piemontu może pożegnać się reprezentant Polski, a najbardziej prawdopodobne wydają się jego przenosiny do Premier League.

Przebudowa

Nie tak miał wyglądać sezon 2020/2021. Turyńczykom zależało na podtrzymanu hegemonii w Serie A i wywalczeniu dziesiątego mistrzostwa z rzędu, swoje mieli pokazać także i w Europie. Rzeczywistość okazała się jednak dużo bardziej brutalna. Lada chwila nowym mistrzem Włoch oficjalnie zostanie Inter Mediolan, natomiast z Ligi Mistrzów "Bianconeri" odpadli już na etapie 1/8 finału po dwumeczu z FC Porto. W klubie wiedzą, że stoją przed koniecznością przebudowy składu, aby powrócić do regularnego wygrywania.

Anna Lewandowska u lekarza

Juventus po Donnarummę

W tym celu Juventus planuje skorzystać z okazji. Tak bez wątpienia należy bowiem określić ewentualnośc zakontraktowania Gianluigiego Donnarummy. Niezwykle utalentowany 22-latek ma jeszcze tylko dwa miesiące ważnego kontraktu z AC Milan i wkrótce może opuścić San Siro na zasadzie wolnego transferu. We wszystko starają się wmieszać turyńczycy. Jak podaje "La Gazzetta dello Sport", klub jest w stałym kontakcie z agentem golkipera, Mino Raiolą, próbując doprowadzić operację do pomyślnego końca.

Szczęsny do Anglii?

Problemem z perspektywy Juventusu pozostaje jednak Wojciech Szczęsny. Ale i w tej kwestii Włosi podsuwają rozwiązanie. Ekipie z Piemontu zależy na tym, aby znaleźć Polakowi nowego pracodawcę gotowego zapłacić pewną sumę odstępnego. Najbardziej prawdopodobnym kierunkiem przenosin dla zawodnika wydają się Wyspy Brytyjskie. Bramkarz rozpocząłby nowy rozdział w Premier League po latach spędzonych między słupkami Arsenalu. Ale czy do tego dojdzie faktycznie to już pokażą najbliższe miesiące.

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Najnowsze