Aleksandra Mirosław

i

Autor: AP Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław pobiła rekord świata! Wspaniały wynik Polki

2021-08-06 10:59

Aleksandra Mirosław to czołowa zawodniczka we wspinaczce sportowej. Choć medal na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 przyznawany jest jedynie w trójboju, w którym nasza zawodniczka nie ma aż takich szans, to chciała ona jak najlepiej pokazać się w swojej koronnej konkurencji. I udało się jej to! Polka wygrała wspinaczkę na czas pobijając rekord świata!

Wspinaczka sportowa dopiero debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Widowiskowa dyscyplina w Tokio 2020 odbywa się na zasadzie trójboju - medale przyznawane są dla najlepszych zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów w trzech konkurencjach - wspinaczce na szybkość, boulderingu oraz prowadzeniu. To nie jest najlepsza informacja dla Aleksandry Mirosław, która specjalizuje się tylko w tej pierwszej. Nasza mistrzyni świata może jednak pochwalić się innym sukcesem, ponieważ w starcie finałowym w wspinaczce na szybkość pobiła rekord świata!

Aleksandra Mirosław: kim jest? Sylwetka polskiej wspinaczki. Aleksandra Mirosław: mąż, rodzina, osiągnięcia

Aleksandra Mirosław z rekordem świata. Za trzy lata będzie medal olimpijski?

Do tej pory we wspinaczce na szybkość rekord świata wśród kobiet należał do Aries Susanti Rahayu z Indonezji, która osiągnęła wynik 6,99. W walce o finał nasza zawodniczka otarła się o ten wynik, ale nie zdołała go pobić. Inaczej było już w finałowym starciu, w którym Aleksandra Mirosław wspinała się perfekcyjnie i osiągnęła wynik 6,84! Choć to prawdopodobnie nie wystarczy, aby walczyć o medal, ponieważ Polka nie osiąga najlepszych wyników w pozostałych konkurencjach, to możemy mieć nadzieję, że za trzy lata na IO w Paryżu 2024 już się to zmieni - wtedy bowiem wspinaczka na szybkość będzie oddzielną konkurencją.

Nie uwierzycie, kim jest mąż Aleksandry Mirosław. Zawdzięcza mu bardzo dużo, mają żelazne zasady w domu

Aleksandra Mirosław zapowiada walkę o medal na Igrzyskach Olimpijskich
Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Najnowsze