Piotr Myszka

i

Autor: ANDRZEJ LANGE / SE Piotr Myszka

DRAMAT Piotra Myszki! Dyskwalifikacja, marzenia o medalu legły w gruzach!

2021-07-31 9:10

Piotr Myszka, ścigający się w windsurfingowej klasie RS:X, miał walczyć o medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Przed wyścigiem medalowym Piotr Myszka zajmował 4. pozycję i miał wielką szansę na zdobycie srebrnego lub brązowego medalu. Niestety, Polak został zdyskwalifikowany za falstart i jego marzenia o medalu igrzysk olimpijskich legły w gruzach.

40-letni Piotr Myszka, jako jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, z pewnością wiedział, jak żeglować, aby sięgnąć po medal igrzysk olimpijskich. Wielką szansę miał już w Rio de Janeiro, jednak tam stracił 3. miejsce w ostatnim wyścigu.

Iga Świątek zabrała głos po igrzyskach! Zwraca uwagę na jedno

Teraz przed finałowym startem zajmował 4. miejsce i to on atakował rywali w walce o srebrny i brązowy medal. Na pierwszym kursie Polak żeglował wprawdzie za poprzedzającymi go w klasyfikacji Francuzem Goyardem i Włochem Cambonim, ale wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Po trzech minutach Mattia Camboni został zdyskwalifikowany za falstart. W tym momencie Polak był na "brązowej" pozycji w klasyfikacji ogólnej. Spóźniony prezent na 40. urodziny (wypadły 25 lipca) wydawał się sam wchodzić w jego dłonie.

Ale po kolejnych dwóch minutach sędziowie podpłynęli do jego deski pokazując jemu także mu flagę oznaczającą dyskwalifikację za falstart. Oznaczało to doliczenie 22 pkt do jego ogólnego wyniku i koniec szans na olimpijskie podium.

Patryk Dobek wymiotował po biegu, wysoka cena za awans do półfinału

A kilka minut później zdyskwalifikowano za falstart także Thomasa Goyarda. Musiał opuścić trasę. On jako jedyny z tej trójki zachował swoją lokatę w klasyfikacji łącznej - wywalczył srebrny medal, za niezrównanym Holendrem Kiranem Badloe. Na trzecie miejsce wpłynął Chińczyk Kun Bi.

Piotr Myszka ukończył regaty jako piąty, za Mattią Cambonim.

Piotr Myszka o straconej szansie na medal w Rio przed IO w Tokio
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze