Siatkówka, Tokio 2020, ćwierćfinał, Polska - Francja, Fabian Drzyzga

i

Autor: TVP Sport/screen Płączący Fabian Drzyzga po meczu Polska – Francja w Tokio 2020

Fabian Drzyzga płakał jak bóbr, gdy udzielał wywiadu

2021-08-03 18:58

Rozpacz, oczy zalane łzami, przygnębienie – trak wyglądały oblicza polskich siatkarzy po porażce 2:3 w ćwierćfinale igrzysk Tokio 2020 z Francją. Wielu z nich zdaje sobie sprawę, że straciło być może ostatnią szansę na wywalczenie medalu olimpijskiego. Miało być pięknie, skończyło się, niestety, jak zawsze, czyli odpadnięciem po raz piąty z rzędu w tej fazie turnieju olimpijskiego.

Siatkarze schodzili z boiska załamani i zapłakani. Nie byli w stanie ukryć gigantycznego rozczarowania i smutku. Mimo to zachowali się profesjonalnie do końca i stawali do rozmów z mediami. Niektóre z tych wywiadów robiły druzgocące wrażenie. – Zawiedliśmy samych siebie i nasze rodziny – powiedział przed kamerą TVP Sport Fabian Drzyzga. Rozgrywającego reprezentacji Polski nigdy nie widzieliśmy tak zrozpaczonego jak po meczu z Francuzami. Łzy jak grochy leciały z oczu doświadczonego siatkarza, który niejedno przeżył, osiągnął i widział w sporcie. – My robimy wszystko, żeby tutaj zasuwać i tu grać. I zawiedliśmy samych siebie i nasze rodziny. Mam szacunek do was dziennikarzy i dlatego stoję tu i udzielam wywiadów. Oczywiście najchętniej poszedłbym do szatni i zadzwonił do żony… Taki jest mój obowiązek. Każdy przeżywa, jest nam przykro. Każdy z tych facetów, lekarzy, w sztabie, lekarze masażyści. Zrobili wszystko, a my przegraliśmy.

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michała Chojeckiego i Pawła Skraby

Bartosz Kurek nie wytrzymał! Gorzkie łzy po porażce z Francją

Nie wiem, co dalej – kontynuował Drzyzga. – Na razie nie myślałem o niczym innym jak o dzisiejszym meczu. Gra dla kraju jest dla mnie największym zaszczytem. I będę starać się, jeśli ktokolwiek będzie chciał, żebym dalej reprezentował kraj, to będę zawsze na kadrze. Na ten moment odpadliśmy z igrzysk i to dla nas, delikatnie mówiąc, słaba rzecz – zakończył rozgrywający kadry narodowej.

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze