Hubert Hurkacz PRZEGRYWA z Broadym i kończy przygodę z igrzyskami w Tokio! Bolesna porażka Polaka

2021-07-27 11:48
Hubert Hurkacz
Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz (ATP 12) zdawał się być zdecydowanym faworytem spotkania z Liamem Broadym (ATP 143). Polak miał bardzo dobry początek spotkania, ale później zaczął popełniać fatalne błędy i przegrał pierwszą partię. Mimo że zdołał wrócić do gry w drugiej odsłonie, to w tej decydującej znów był gorszy od Brytyjczyka. Reprezentacja Polski traci kolejną szansę medalową.

Hubert Hurkacz miał bez większych problemów poradzić sobie z zawodnikiem drugiej setki rankingu ATP i wiele wskazywało, że tak właśnie będzie. Polak, który jest aktualnie 12. na świecie, prowadził już 4:1 w pierwszym secie. Później jednak nieoczekiwanie zaczął popełniać dużo błędów, a Broady wykorzystał swoją okazję - najpierw odrobił stratę przełamania, a później znów wygrał gema przy podaniu Polaka i ostatecznie wygrał seta 7:5.

W drugiej partii przez długi czas nie widzieliśmy żadnych przełamań, a Hubert utrzymywał się w grze tylko dzięki świetnemu serwisowi. W ósmym gemie 24-latek wyczuł jednak swoją okazję i przełamał rywala, a za chwilę, choć nie bez problemów, wygrał swoje podanie i całego seta. Wszyscy polscy fani mieli nadzieję, że to początek drogi Huberta do zwycięstwa, ale trzeci gem rozpoczął się fatalnie. Broady wygrał trzy gemy z rzędu, w tym raz przełamując Hurkacza. Polak jeszcze próbował walczyć, ale już do końca starcia nie był w stanie odrobić straty przełamania i to Broady cieszy się z awansu do III rundy turnieju tenisowego na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Hubert Hurkacz - Liam Broady 5:7, 6:3, 3:6

Hubert Hurkacz - Liam Broady

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

To już wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo z igrzysk olimpijskich w Tokio na sport.se.pl.

Katastrofa Huberta Hurkacza. Polak był zdecydowanym faworytem tego meczu, pokazywał to na początku pierwszego seta, ale później wszystko zaczęło się psuć. Wrocławianin zdobył jednego seta, ale nie potrafił pokonać rywala w decydującej partii.

5:7, 6:3, 3:6

Gem, set i mecz Broady! Brytyjczyk kończy mecz świetnym atakiem po linii i wyrzuca Huberta Hurkacza z igrzysk olimpijskich!

Broady w linię i piłka meczowa dla Brytyjczyka!

Hurkacz w aut, Broady w aut i jest 30-30

Broady w aut, 15-15

Zaczyna się źle, Hubi w siatkę, 15-0 dla rywala

5:7, 6:3, 3:5

Gem Hurkacz. Dobry gem 24-latka z Wrocławia - oddał rywalowi tylko punkt, dobrze zmuszając go do błędów. Teraz jednak Broady serwuje po zwycięstwo w meczu - ostatnia szansa Polaka na pozostanie w meczu!

5:7, 6:3, 2:5

Gem Broady. Brytyjczyk wygrał swoje podanie do zera, a wszystkie cztery punkty zdobył po autowych zagraniach Hurkacza. W ten sposób Polak nie ma szans na wygranie tego meczu, a koniec seta jest coraz bliżej.

5:7, 6:3, 2:4

Gem Hurkacz. Bardzo dobry gem serwisowy Polaka, 24-latek wygrywa do zera. Teraz jednak musi zaatakować podanie rywala.

5:7, 6:3, 1:4

Gem Broady. Wydawało się, że Polak może powalczyć jeszcze o przełamanie rywala, ale Broady w decydującej chwili zaserwował bardzo dobrze, czym ustawił sobie wymianę i pewnie kończy ostatnią akcję. Polak będzie musiał postarać się o wyrównanie strat przy kolejnym podaniu rywala.

Długa wymiana, ale ostatecznie punkt na konto Brytyjczyka, 40-30

Wrocławianin walczy o przełamanie, 30-30

5:7, 6:3, 1:3

Gem Hurkacz. Ależ było teraz blisko katastrofy, Polak przegrywał już 15-40, ale wygrał cztery kolejne punkty i ma pierwszego gema na swoim koncie w trzecim secie. Czy to będzie punkt zwrotny?

Broady w aut, przewaga Hubiego

As Polaka, 40-40!

Pierwszy obroniony, 30-40

Dwa break-pointy dla Broady'ego, 15-40...

Hubi przegrywa przy swoim podaniu już 15-30

5:7, 6:3, 0:3

Gem Broady. Brytyjczyk bez większych problemów wygrywa swoje podanie do zera. Hurkacz znów wygląda na zrezygnowanego.

Polak wywrócił się, ale wygląda na to, że nic mu się nie stało. 30-0 dla Broady'ego

5:7, 6:3, 0:2

Gem Broady. Przełamanie! Wydawało się, że Polak może jeszcze wrócić do gry w tym gemie, ale Broady dobrze podszedł do siatki i kończy gema dobrym skrótem. Ogromny problem Polaka już na początku trzeciego seta.

Dwa break-pointy dla Broady'ego, 15-40...

Hurkacz w siatkę i już przegrywa 0-30

5:7, 6:3, 0:1

Gem Broady. Dobry gem serwisowy Brytyjczyka, Hubert nie miał za wiele do powiedzenia i zdobył ledwie punkt. Patrzymy uważnie, jak poradzi on sobie przy swoim serwisie.

Zaczynamy decydującą partię, serwuje Broady.

Broady wziął przerwę i zszedł z kortu. Czekamy na powrót Brytyjczyka.

Hubert Hurkacz miał swoje problemy w tym secie, ale w decydujących momentach wykorzystywał swój świetny serwis i zdołał wygrać, wykorzystując jeden słaby gem serwisowy rywala. Mamy nadzieję, że teraz 24-latek rozpędzi się i wygra również decydującą partię.

5:7. 6:3

Gem i set Hurkacz! Brawo! Polak mimo wielu kłopotów zdołał w końcu zamknąć seta, serwując asa z... drugiego podania! Mamy po jeden w setach i przed nami decydujące starcie.

Broady w siatkę, czwarta piłka setowa dla Hubiego

Hubert w siatkę z odległości metra od niej i znów równowaga

As Hubiego i kolejna piłka setowa

Hurkacz w aut, równowaga...

Piłka setowa dla Polaka!

Polak ma trochę problemów, 30-15 dla Broady'ego

5:7, 5:3

Gem Hurkacz. PRZEŁAMANIE! Jest! Hubert Hurkacz nareszcie otrząsnął się z marazmu! Broady nie dał rady utrzymać podania, a Polak wyraźnie lepiej atakował jego serwisy, a gema zakończył efektywnym winnerem! Brawo! Oby to był początek odwracania losów tego spotkania.

40-30 dla Polaka, break-point!

Hurkacz walczy przy podaniu rywala, 30-30

5:7, 4:3

Gem Hurkacz. Dobry gem serwisowy Polaka. Dobre, mocne podania powodują, że Broady nie potrafił nawiązać walki i zdobył ledwie punkt przy podaniu Hubiego. Niestety, aby wygrać, 24-latek musi lepiej zagrać przy serwisie rywala.

5:7, 3:3

Gem Broady. Polak nawet przy drugim podaniu rywala nie potrafi celnie zaatakować piłki i bardzo dużo jego uderzeń ląduje na autach. Broady wygrywa swoje podanie do zera.

5:7, 3:2

Gem Hurkacz. Pewny gem serwisowy wrocławianina, w której zaserwował dwa asy i miał jedną zagrywkę, po której Broady zareturnował w siatkę. Jednak wydaje się, że tylko serwis trzyma Polaka w meczu.

5:7, 2:2

Gem Broady. Brytyjczyk kończy gema dwoma asami. Polak wygląda na zmęczonego, ale wciąż utrzymuje swoje podania. Oby przebudził się w kolejnych partiach!

5:7, 2:1

Gem Hurkacz. Po aucie Broady'ego Hurkacz zagrywa asa i wygrywa swoje podanie, ale jego gra wciąż pozostawia wiele do życzenia. Kilkukrotnie próbował on w tym meczu skrótów za siatkę, jednak chyba żaden z nich nie przyniósł mu punktu.

Dużo szczęścia miał Polak, Broady minimalnie wyrzuca na aut przy stanie 30-30

Fani problemów upatrują w przygotowaniu mentalnym Polaka...

5:7, 1:1

Gem Broady. Wydawało się, że Hubert Hurkacz będzie miał okazję na przełamanie, ale kolejny jego return trafił w aut, a kolejne punkty Broady zdobywał dzięki bardzo dobremu serwisowi - dwie punktowe zagrywki i jest wyrównanie w drugim secie.

Dobra akcja Polaka! Piękny return i jest 30-15 dla Hubiego przy podaniu rywala

5:7, 1:0

Gem Hurkacz. Polak wciąż ma sporo problemów, aby wykończyć wymiany z Broadym, na szczęście ratuje się jeszcze serwisem - pierwszego gema zakończył asem. Musi jednak poprawić się w wymianach i ograniczyć liczbę autowych piłek.

Zaczynamy drugiego seta, serwuje Hubert Hurkacz.

5:7

Gem i set Broady! Brytyjczyk zaserwował słabe drugie podanie, jednak mimo to Hurkacz wyrzuca potężnie w aut. Polak kompletnie się pogubił i przygrywa pierwszego seta!

Piłka setowa dla Broady'ego, 40-30

5:6

Gem Broady. Przełamanie! Niesamowite! Hubert Hurkacz pogubił się w swojej grze. Jeśli nie trafia asem, to w zasadzie przegrywa każdą kolejną wymianę. Źle także ocenia sytuację na korcie - zamiast grać, przerwał akcję i wziął challenge, gdzie piłka zagrana przez rywala była zdecydowanie dobra. 24-latek musi szybko wziąć się w garść.

Przewaga Broady'ego

Polak broni się asami, ale jest równowaga 40-40

Znów problemy wrocławianina przy jego podaniu, 30-30

5:5

Gem Broady. Wydawało się, że Hurkacz może jeszcze powalczyć, ale Broady naprawdę dobrze serwuje i zakończył gema mocnym serwisem, którego Polak nie był w stanie odebrać.

Broady miał już 40-0, ale Hubi jeszcze walczy

5:4

Gem Hurkacz. Chyba zdenerwował się Hubert Hurkacz! Dwa asy na początku gema, później mocna zagrywka, po której Broady zagrał w siatkę. Ostatnia akcja zakończa świetnym atakiem w samą linię i wygrana Polaka do zera!

4:4

Gem Broady. Brytyjczyk w tym gemie zagrał dużo lepiej i to teraz on swoim serwisem dobrze odrzucał Huberta od siatki. Polak miał swoją okazję, aby powalczyć, ale wciąż sporo piłek uderza w aut.

Szczególnie w swoim poprzednim gemie serwisowym.

4:3

Gem Broady. Przełamanie. Polak w dziwnych okolicznościach traci swoje podanie. Mógł spokojnie zamknąć gema, a zamiast tego w każdej kolejnej akcji zaczął popełniać błędy i przy przewadze przeciwnika wyrzucił piłkę na aut i Broady odrabia stratę przełamania.

Wydawało się, że Polak szybko domknie gema przy 40-15, ale zlekceważył nieco rywala, popełnił trochę błędów i jest po 40-40

4:2

Gem Broady. Broady tym razem, nie bez małych komplikacji, ale jednak dość pewnie wygrywa swoje podanie. Hubert starał się podchodzić do siatki, ale w kluczowych momentach brakowało mu celności.

4:1

Gem Hurkacz. Polak bez problemu utrzymuje swoje podanie i potwierdza przewagę przełamania, oddając w tym gemie ledwie punkt swojemu rywali. Broady nie jest w stanie nic poradzić na pewne, mocne serwisy Hurkacza i już na początku jest w bardzo trudnej pozycji przy kolejnych wymianach.

3:1

Gem Hurkacz. Przełamanie! Hubert Hurkacz wyczekiwał spokojnie swoich szans i je wykorzystał! Broady mocno Polakowi dopomógł, bo w decydującej sytuacji popełnił podwójny błąd serwisowy i Polak prowadzi 3:1 oraz ma swoje podanie!

Świetny atak Polaka po linii, jest pierwszy break-point dla Hubiego!

Problemy Broady'ego przy jego podaniu, 30-30

2:1

Gem Hurkacz. Polak mógł szybko zamknąć gema, ale popełnił trudno wytłumaczalny błąd, uderzając w siatkę stojąc tuż przed nią. Na szczęście wrocławianin ratował się świetnym serwisem - zdobył dwa punkty bezpośrednio po serwisie i wygrał swoje podanie.

1:1

Gem Broady. Wydawało się, że Polak może zawalczyć o przełamanie już na początku meczu, ale popełnił zbyt dużo błędów, nie mieścił piłek w korcie i Broady ma swój pierwszy gem.

1:0

Gem Hurkacz. Polak rozpoczął od wyrzucenia piłki na aut, później jednak coraz lepiej serwował, nie dając rywalowi szans na dobre wejście w wymianę, a gema zakończył asem.

Zaczynamy! Serwuje Hubert Hurkacz.

Hubert (ATP 12) jest zdecydowanym faworytem spotkania z Broadym (143 ATP), ale brytyjscy fani wierzą, że ich reprezentant zaskoczy Polaka.

Panowie wchodzą właśnie na kort!

Koniec! Schwartzman wygrywa z Machacem 6:4, 7:5 i awansuje do kolejnej rundy turnieju tenisowego na IO w Tokio. Teraz na korcie pojawią się Hubert Hurkacz oraz Liam Broady!

Machac jednak nie dał za wygraną i szybko odrobił stratę przełamania. Obecnie mamy remi 5:5 i podanie Czecha. Hubert Hurkacz musi jeszcze chwilę poczekać na swoje spotkanie.

Schwartzman właśnie przełamał Machaca, prowadzi 4:3 i ma swoje podanie. Jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Argentyńczyk za chwilę awansuje dalej, a po tym spotkaniu na kort wyjdzie Hubert Hurkacz i Liam Broady!

Schwartzman w pierwszym secie potwierdził rolę faworyta, wygrywając go 6:4. W drugim rywalizacja jest nieco bardziej wyrównana - 2:1 prowadzi Machac, ale podaje Argentyńczyk.

Udało się wznowić rywalizację na kortach w Tokio! powoli kończy się pierwszy set w rywalizacji Schwartzmana z Machacem.

Starcie Hurkacz - Broady jest zaplanowane po spotkaniu Schwartzman - Machac. Mecz ten zaczął się wcześniej, lecz został przerwany z powodu opadów deszczu. Zanim zobaczymy wrocławianina na korcie, to swój mecz będą musieli dokończyć właśnie Argentyńczyk i Czech. Został on przerwany przy stanie 2:1 dla Schwartzmana przy 0:0 w setach.

Niestety, warunki pogodowe w Tokio na tę chwilę nie pozwalają na przeprowadzenie żadnego spotkania. Godzina startu spotkania wciąż jest przesuwana i nie wiadomo, kiedy może nastąpić poprawa.

Początek meczu około godz. 5:00-5:30 czasu polskiego.

Po tym, jak z singla odpadły Magda Linette oraz Iga Świątek, wielką nadzieją polskich fanów tenisa podczas igrzysk olimpijskich pozostaje Hubert Hurkacz. Polak w ostatnim czasie zachwycił wszystkich kwalifikując się aż do półfinału Wimbledonu. To była pozytywna niespodzianka, a zatem trudno wyrokować, dokąd dyspozycja doprowadzi go w stolicy Japonii. W drugim pojedynku czeka go potyczka z Anglikiem Liamem Broadym. Celem jest oczywiście rozprawienie się z Brytyjczykiem i dalsza walka o spełnianie olimpijskich marzeń!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze