Kiedy Tadeusz Michalik walczy o medal? Zapasy półfinał o której godzinie?

2021-08-02 9:24
Tadeusz Michalik
Autor: Facebook / Tadeusz Michalik Tadeusz Michalik

Tadeusz Michalik w bardzo dobrym stylu awansował do półfinału igrzysk olimpijskich Tokio 2020 zapasów w stylu wolnym w kategorii do 97 kg. Polak pokonał już dwóch rywali i znalazł się w strefie medalowej. O awans do finału będzie jednak niezwykle trudno, bo Michalik w półfinale zmierzy się z niezwykle trudnym przeciwnikiem.

W drodze do półfinału Tadeusz Michalik musiał pokonać dwóch rywali. W 1/8 finału mierzył się Tunezyjczykiem Haikelem Achourim, którego w zasadzie zmiótł z maty! Polak pokonał swojego rywala już w pierwszej rundzie, wykonując pięć akcji punktowych, przez co walka została zakończona przed czasem, jeszcze nim upłynęły dwie minuty starcia. W ćwierćfinale nie było już tak łatwo – walka z Amerykaninem Tracym Gangelo Hancockiem był niezwykle zacięta, a rywal dwukrotnie obejmował w niej prowadzenie, jednak za każdym razem Michalik zdołał odpowiedzieć i ostatecznie to on awansował do półfinału. Jeszcze jedna wygrana i Polak wejdzie do finału, gdzie będzie miał zapewnione minimum srebro, jednak starcie z Musą Jewłojewem będzie niezwykle trudne.

Tadeusz Michalik powalczy o medal! Polak zmiażdzył Amerykanina

Super Express w Tokio. Wielkie emocje na bieżni. Komentarz Michała Chojeckiego i Pawła Skraby

Kiedy Tadeusz Michalik walczy o medal? Półfinał zapasów o której?

Przedstawiciel Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego to dwukrotny mistrz świata (2018 i 2019) oraz Europy (2019 i 2021). Pokonanie go będzie dla Tadeusz Michalika dużym wyzwaniem, ale Polak na pewno nie jest bez szans. Walka półfinałowa Michalik – Jewłojew będzie trzecią z kolejności od godziny 11:15, więc najprawdopodobniej Polak zmierzy się w walce o finał o godzinie 11:30-11:35.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze