Kolejny skandal na igrzyskach w Tokio! Olbrzymie kłopoty zawodnika

2021-08-04 9:04
Tokio, igrzyska olimpijskie
Autor: AP

Igrzyska olimpijskie to prawdziwe święto sportu, podczas którego zarówno zawodnicy, jak i ich fani mają nadzieję na same piękne chwile i kolejne wygrane. Niestety, podczas tak dużej imprezy, na której występuje kilka tysięcy sportowców, nietrudno o kłopoty i skandale. Na własnej skórze przekonał się o tym jeden z kulomiotów, Benik Abrahamjan, w organizmie którego organizatorzy wykryli niedozwolone substancje.

Zmagania sportowców na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio od samego początku imprezy śledzi cały świat. Nic w tym dziwnego, bo w stolicy Japonii pojawiły się tysiące zawodników, którzy rywalizują ze sobą w wielu dyscyplinach, przynosząc dumę swoim krajom. Zarówno sami sportowcy, jak i ich fani chcieliby z pewnością oglądać w Tokio jedynie te szczęśliwe obrazki, jednak podobnie jak na innych wielkich imprezach, w Tokio również nie brakuje kontrowersji i skandali. Jeden z najgłośniejszych dotyczył oczywiście białoruskiej zawodniczki, która musiała prosić o azyl ambasady innych krajów. Podczas turnieju w Japonii nie brakuje jednak również problemów z organizmami sportowców, o czym przekonaliśmy się przy okazji zbadania próbek jednego z zawodników, który rywalizował w pchnięciu kulą. 

Czytaj także: Fenomenalne występy kajakarek! Polki znów przed szansą na medal

Zobaczcie jak polscy siatkarze przeżyli porażkę na igrzyskach w Tokio 

Gruziński kulomiot zawieszony 

Benik Abrahamjan, bo o nim mowa, usłyszał bardzo złe wieści, przez co znalazł się w ogromnych tarapatach. Jak poinformowała ITA, czyli Międzynarodowa Agencja Badawcza, w organizmie reprezentanta Gruzji wykryto niedozwolone substancje. Jak się okazuje, Abrahamjan uzyskał pozytywny wynik testów z próbki, którą pobrano jeszcze przed zawodami, jednak organizatorzy musieli tymczasowo zawiesić kulomiota i wszcząć dochodzenie w tej sprawie. Gruziński zawodnik może teraz domagać się, aby przebadano kolejną z jego próbek, która miałaby potwierdzić wynik pierwszej próbki lub ustalić, że podczas zawodów kulomiot nie wspomagał się zakazanymi substancjami. Zanim jednak do tego dojdzie, Benik Abrahamjan zostanie zawieszony. 

NIE PRZEGAP: Po tych komentarzach pod zdjęciem Kubiaka aż robi się niedobrze! Straszny hejt

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze