Marta Walczykiewicz

i

Autor: AP Marta Walczykiewicz

Marta Walczykiewicz kim jest? Sylwetka Marty Walczykiewicz - sukcesy, osiągnięcia

2021-08-03 4:37

Marta Walczykiewicz już od wielu lat należy do światowej czołówki w kajakarstwie. 34-letnia reprezentantka Polski niemal na każdej imprezie, w której brała udział sięgała po medale. Nie inaczej było w przypadku igrzysk w Rio de Janeiro, gdzie popłynęła po srebrny medal. Również podczas zmagań na tokijskich arenach brana była pod uwagę jako faworytka do medalu.

Marta Walczykiewicz w kajakarstwie obecna jest od 1996 roku, kiedy to zaczęła przygodę ze sportem w Uczniowskim Klubie Sportowym „UKS Jedynka” Kalisz. Pierwsze znaczące sukcesy przyszły na początku XXI wieku. Na mistrzostwach Europy juniorów zdobyła srebrny medal na 500 metrów. Wówczas zaczął się jej początek dominacji na polskiej arenie, bo wywalczyła złoty medal mistrzostw kraju.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Marta Walczykiewicz przed IO Tokio 2020

Marta Walczykiewicz kim jest?

W kolejnych latach Walczykiewicz nie miała sobie równych na międzynarodowych arenach. Od 2009 roku regularnie zdobywała medale mistrzostw świata, zwłaszcza w jej koronnej konkurencji a więc K-1 na 200 metrów. To samo dotyczy również mistrzostw Europy, ale na czempionacie Starego Kontynentu dobrze spisywała się również na dystansie 500 metrów. Jej największym sukcesem jest niewątpliwie srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Najnowsze