Zofia Klepacka

i

Autor: Tomasz Radzik SE / EAST NEWS Zofia Klepacka

Na igrzyskach warunki jak w więzieniu?! Wideo z Tokio jest szokujące, Zofia Klepacka wszystko nagrała

2021-07-15 8:33

Igrzyska olimpijskie w Tokio zbliżają się wielkimi krokami. Choć jeszcze do niedawna nie było pewności, czy znów nie zostaną przełożone, to teraz wątpliwości już nie ma. Do Japonii dotarli już pierwsi polscy sportowcy. Wśród nich jest Zofia Klepacka, która postanowiła nagrać krótkie wideo z wioski olimpijskiej. Jak sama przyznała, warunki jakie tam panują, przypominają na myśl więzienne zabezpieczenia.

Polscy olimpijczycy przenoszą się już do Kraju Kwitnącej Wiśni. Część z nich do startów przygotowuje się w ośrodkach rozsianych po różnych miastach, inni zaś są już w wiosce olimpijskiej. Tam trafiła m.in. Zofia Klepacka. Nasza windsurferka będzie walczyła w Tokio o drugi medal olimpijski w karierze – pierwszy zdobyła w Londynie w 2012 roku, zajmując trzecie miejsce w klasie RS:X. Z pewnością w porównaniu do poprzednich imprez sporo się zmieniło, a przede wszystkim warunki, w jakich przebywają olimpijczycy. Zofia Klepacka postanowiła pokazać to na krótkim wideo udostępnionym w mediach społecznościowych. Polska zawodniczka pokazała stołówkę, gdzie sportowcy mogą zjeść posiłek – zabezpieczenia, które tam wprowadzono, przypominają więzienne sale widzeń.

Wojciech Nowicki wygrywa Festiwal Rzutów! "Życzę sobie powtórki w Tokio"

„Prawie jak w kryminale, słuchawki tylko brakuje”

Zofia Klepacka postanowiła pochwalić się tym, jak wygląda stołówka w wiosce olimpijskiej. Na nagraniu widzimy, że Japończycy bardzo poważnie podchodzą do zagrożenia związanego z koronawirusem. Miejsca na stołówce są oddzielone od siebie szybami, zaś przebywające w niej osoby muszą mieć założone foliowe rękawiczki.

 - Jesteśmy na olimpijskiej stołówce, no i prawie jak w kryminale, słuchawki tylko brakuje, ale może jeszcze domontują – relacjonowała Zofia Klepacka na krótkim wideo. Japończycy niezwykle obawiają się koronawirusa, który w ostatnich miesiącach dał się im mocno we znaki, zwłaszcza w samym Tokio, gdzie odbędą się igrzyska. Stąd zabezpieczenia jakie widzimy na nagraniu naszej windsurferki, ale także decyzja o tym, że cała impreza odbędzie się bez udziału publiczności.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze