Kajetan Duszyński

i

Autor: Cyfra Sport Kajetan Duszyński

Natychmiastowa reakcja Andrzeja Dudy po złocie. Wymowne słowa prezydenta

2021-07-31 15:19

Co to był za bieg, co to były za emocje! Po wielu dniach oczekiwania w końcu mamy upragnione złoto na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Historia napisała się dzięki mieszanej sztafecie 4x400 metrów. W sieci natychmiast posypały się gratulacje dla naszych lekkoatletów, a wpis na Twitterze umieścił również Andrzej Duda, który był zachwycony.

Do sobotniego popołudnia można było mieć wrażenie, że Polaków na igrzyskach olimpijskich prześladuje jakieś fatum. Kolejne nadzieje olimpijskie przepadały jak kamień w wodę. Potwierdzeniem pecha była niejako dyskwalifikacja Piotra Myszki w klasie RS:X, a przypomnijmy, że Polak walczył o medal. Na szczęście to rzeczone fatum przełamali nasi lekkoatleci, na których mocno liczymy podczas każdych igrzysk. Wiadomym było, że sztafeta 4x400 metrów będzie mocna, ale chyba nikt nie spodziewał się, że aż tak mocna. Reprezentanci biało-czerwonych do finału awansowali z rekordem Europy i zapowiadali, że to nie jest szczyt ich możliwości. Potwierdziło się to w stu procentach podczas finału. Trener zdecydował się na odważny ruch, bo w porównaniu z półfinałem wymienił aż trzech zawodników. Decyzja ta wybroniła się znakomicie.

Przeczytaj: Mamy drugi medal na Tokio 2020! Polska sztafeta wywalczyła złoty medal!

Patryk Dobek: Tokio to będzie fajny sprawdzian!

Rywalizację w polskiej ekipie zaczął Karol Zalewski, który uplasował naszą sztafetę w czołówce. Ten stan rzeczy utrzymała Natalia Kaczmarek, a sygnał do ataku dała Justyna Święty-Ersetic, która niemal całkowicie zniwelowała straty do prowadzącej Dominikany. Cudownym finiszem popisał się natomiast Kajetan Duszyński, który wyprzedził Amerykanów, Dominikańczyków i Holendrów i przypieczętował złoty medal.

Zobacz: Kim są polscy złoci medaliści Tokio 2020? Sztafeta 4x400m SKŁAD

Gratulacje w mediach społecznościowych posypały się od razu. Nie inaczej było w przypadku Andrzeja Dudy, który umieścił wymowny wpis. - Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4x400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma! - napisał prezydent na Twitterze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze