Oliwia Jabłońska z brązowym medalem igrzysk paraolimpijskich! Wielkie brawa, jesteśmy dumni

2021-09-01 12:51
Oliwia Jabłońska
Autor: screen/youtube.com/WeszłoTV

Oliwia Jabłońska zdobyła medal w trakcie igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polska pływaczka dokonała wielkiej sztuki i popłynęła po brązowy krążek na dystansie 400 metrów w stylu dowolnym. Osiągnięcie pływaczki pokazuje, jak silną reprezentację mamy w stolicy Japonii. Medal Polki jest szesnastym krążkiem kadry narodowej.

Pływaczka Oliwia Jabłońska zdobyła w środę brązowy medal igrzysk paraolimpijskich na dystansie 400 metrów stylem dowolnym (klasa 10). To 16. krążek biało-czerwonych w zawodach w Tokio. Polka uzyskała czas 4.33,20. Wygrała Kanadyjka Aurelie Rivard z rekordem świata - 4.24,08. Drugie miejsce zajęła Węgierka Bianka Pap - 4.29,83.

W Londynie (2012 rok) i Rio de Janeiro (2016) Jabłońska wywalczyła - odpowiednio - srebro i brąz na 100 m st. motylkowym (S10).

 Polacy mają 16 medali (3-4-9) w tokijskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Na najwyższym stopniu podium stanęli: tenisista stołowy Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

 Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze