Piotr Myszka o dwa "oczka" wyżej w klasie RS:X

2021-07-26 10:58
Piotr Myszka
Autor: ANDRZEJ LANGE / SE Piotr Myszka

Dzień po 40. urodzinach Piotr Myszka poprawił swoją pozycję w olimpijskich regatach klasy RS:X. Zajmuje teraz piąte miejsce, dzielone z Izraelczykiem Yoavem Cohenem.

W poniedziałek nie wiodło się Zofii Klepackiej na akwenie w Enoshimie (50 km od Tokio). Piotr Myszka – przeciwnie: ropoczął dzień od trzeciej lokaty w inauguracyjnym wyścigu, co przesunęło go z siódmej na czwartą pozycje w klasyfikacji generalnej. W kolejnych dwóch zajął lokaty: szóstą i trzynastą, najgorszą od początku rywalizacji.

Jako pierwsi mijali metę dzisiaj mistrz świata, Holender Kiran Badloe oraz Francuz Thomas Goyard (dwukrotnie). Badloe, główny faworyt windsurfingowych regat wyszedł na prowadzenie po 6 wyścigach z 15 punktami. Goyard jest tuż za nim (16 pkt), a czołową trójkę zamyka Szwajcar Mateo Sanz Lanz (20 pkt). Myszka i Cohen maja po 30 punktów.

We wtorek dzień przerwy w regatach, zaplanowany wcześniej, zanim pojawiło się zagrożenie tajfunem. Rywalizacja ma być wznowiona w środę 28 lipca.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze