Tokio, igrzyska olimpijskie

i

Autor: AP

Pogodowy kataklizm nadciąga do Tokio. Armagedon storpeduje igrzyska?

2021-07-25 12:34

Pogoda na igrzyskach olimpijskich w Tokio nie jest łaskawa dla sportowców. Obecnie w stolicy Japonii panują niemiłosierne upały i trzeba być znakomicie przygotowanym fizycznie, aby walczyć o najwyższe cele. Zwłaszcza w dyscyplinach, które rozgrywają się na zewnątrz. Jednak już niebawem aura może się całkowicie zmienić i istnieje zagrożenie na odwrócenie kalendarza zawodów do góry nogami.

Od początku igrzysk równie dużo co o rywalizacji mówi się o warunkach atmosferycznych. W Tokio lato jest w pełni, co oznacza wysokie temperatury. Termometry wskazują nawet powyżej 30 stopni. W dodatku wilgotność powietrza w stolicy Japonii jest bardzo wysoka i wynosi nawet 80 procent, co stanowi fatalną mieszankę dla sportowców, którzy muszą zmagać się nie tylko z rywalami, ale i z ukropem.

Tokio 2020: Linette świadkiem dramatycznych scen. Chwile grozy

Tajfun nadciąga nad Tokio. Będą zmiany w programie?

Okazuje się, że sytuacja może zmienić się o sto osiemdziesiąt stopni. Nad Tokio nadciąga bowiem tajfun "Nepartak" i w stolicę Kraju Kwitnącej Wiśni ma uderzyć we wtorek. Obecnie znajduje się nad Pacyfikiem i jego prędkość przekracza 100 km/h. Przemieszcza się cały czas w kierunku wyspy Honsiu, na której położona jest stolica Japonii.

Prezydent Duda złamał zakaz. Japończycy będą wściekli, gorzka reprymenda | Tokio 2020

Prognozy mówią o silnych opadach deszczu i gwałtownym wietrze. Komitet Organizacyjny igrzysk zapewnia, że jest przygotowany na tajfun i już podjął odpowiednie działania, by nie przeszkodził on w rywalizacji. Zaplanowane na poniedziałek wyścigi wioślarskie już zostały przełożone. 

Ryszard Bosek komentuje mecz Polska – Iran: Po pierwszym secie zaczął się dramat

Pierwsze zawody przełożone. Pogoda spłata figla w Tokio

- To nie jest sytuacja, której się nie spodziewaliśmy. Zmiana terminów rozgrywania poszczególnych konkurencji zdarzała się także w innych igrzyskach. Na szczęście przy tajfunach wiele możemy przewidzieć i działać wcześniej. Gorzej sytuacja wygląda przy ewentualnym trzęsieniu ziemi - powiedział przedstawiciel Komitetu Organizacyjnego.

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze