Prezydent Duda złamał zakaz. Japończycy będą wściekli, gorzka reprymenda | Tokio 2020

2021-07-25 10:54
Andrzej Duda
Autor: Paweł Skraba / SE Andrzej Duda złamał zasady IO Tokio 2020?!

Andrzej Duda nieco sobie nagrabił podczas Tokio 2020. Polscy sportowcy nie wygrali żadnego meczu, na którym pojawiła się głowa państwa. To jednak dopiero początek. Prezydent Andrzej Duda zrobił coś, za co bardzo wściekają się Japończycy. Organizatorzy wystąpili z gorzką reprymendą po takim samym zachowaniu sportowców. Nie mieli dla nich litości! Duda niewątpliwie złamał ten zakaz.

Kolejne przypadki koronawirusa wykrywane są podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Jak podali organizatorzy IO Tokio, od 1 lipca stwierdzono 132 przypadki zakażenia wśród osób związanych z igrzyskami, w tym u 13 sportowców. Nic dziwnego, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski momentalnie reaguje na takie zachowania jak Andrzeja Dudy czy kobiecych sztafet 4x100 m w płwaniu. Sportsmenki pojawiły się na podium bez maseczek i gratulowały sobie obejmując się! Dzień wcześniej podpaść mógł prezydent RP. Ten też naruszył przepisy.

Zobacz także: Tokio 2020: Pierwszy medal dla Polski był o włos. Heroiczna walka Niewiadomej i Plichty

- Zasady obowiązują wszystkich, bez znaczenia kim jesteś i jakie wyniki osiągasz. Prosimy wszystkich o zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa. To nie jest serdeczna prośba, ale obowiązek każdego uczestnika igrzysk i nie dotyczy to tylko sportowców. Rozumiemy, że radość po zdobyciu medalu jest ogromna i emocje czasami wygrywają ze zdrowym rozsądkiem, ale tu nie może być żadnych wyjątków - powiedział Mark Adams, rzecznik prasowy MKOl.

Tokio 2020: Andrzej Duda złamał zakaz

Andrzej Duda pojawił się na wielu arenach podczas Igrzysk Olimpijskich. Oglądał tenisistów, siatkarzy czy koszykarzy 3x3. Mógł nieco podpaść organizatorom po meczu deblistów. Andrzej Duda zszedł do polskich sportowców i nieco naruszył zasady. Tak jak mówił rzecznik MKOL obowiązek zachowania środków bezpieczeństwa dotyczy nie tylko sportowców, ale "każdego uczestnika". Co zrobiła głowa państwa? Sprawdź w galerii poniżej!

NIE PRZEGAP! Głodny prezydent Duda na meczu siatkarzy! Pałaszował do woli. Wiemy, co jadł | Tokio 2020

Jakie zasady naruszył Andrzej Duda? Zobacz sam!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze