Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar - 3 m. na PŚ Miami 2020

i

Autor: Sailing Energy/mat. prasowe World Sailing

Polki wciąż zachwycają, kolejne zwycięstwo, medal coraz bliżej!

2021-07-30 10:43

Polscy fani są głodni medali igrzysk olimpijskich Tokio 2020 i choć pierwszy krążek dla naszej reprezentacji już został zdobyty, to kibice czekają na kolejne. Okazuje się, że w jednej z konkurencji, w której nie liczyliśmy na ogromne sukcesy, mamy spore szanse na podium. Polskie żeglarki w klasie 470 po kolejnych wyścigach wciąż prowadzą w klasyfikacji i są coraz bliżej medalu.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar bardzo pozytywnie zaskakują polskich fanów od samego początku swoich startów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Nasze reprezentantki startujące w żeglarskiej klasie 470 zaczęły swoją walkę niezwykle udanie – wygrały dwa pierwsze wyścigi w swojej konkurencji i objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Kolejne dwa wyścigi nie były tak udane, choć też nie były najgorsze – Polki zajmowały 2. oraz 5. miejsce i utrzymały prowadzenie przed rywalkami. W piątek 30 lipca wydawało się, że wszystko może się zaraz posypać – nasze zawodniczki w pierwszym wyścigu tego dnia zajęły odległą, dopiero 13. pozycję. W kolejnym poradziły sobie już znakomicie i dzięki zajęciu pierwszego miejsca utrzymały pozycję lidera!

Tokio 2020. Polskie liderki klasy 470 odjeżdżają rywalkom

Pożar w autobusie, którym jechał Paweł Fajdek

Do końca pięć startów, jakie są szanse na medal?

Przed Agnieszką Skrzypulec i Jolantą Ogar jeszcze pięć startów – cztery „zwykłe” i ostatni, medalowy, liczony podwójnie. Obecnie nasze zawodniczki utrzymały się na prowadzeniu dzięki temu, że ich najgorszy wynik (13. miejsce) nie liczy się do klasyfikacji generalnej. Jeśli Polki unikną wpadek w kolejnych wyścigach, mają dużą szansę na medal. Obecnie nad drugimi Brytyjkami mają 4 punkty przewagi, Francuzki wyprzedzają o 7, natomiast Japonki tracą do nich aż 18 punktów! To oznacza, że medal jest naprawdę blisko! Kolejne wyścigi odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia (po dwa każdego dnia), natomiast we wtorek 2 sierpnia odbędzie się wyścig medalowy, w którym, jak wspomnieliśmy, punkty naliczane są podwójnie.

Olimpijka straciła przytomność po wypadku, było krok od tragedii

Najnowsze