Tokio 2020. Polskie liderki klasy 470 odjeżdżają rywalkom

2021-07-29 8:48
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar
Autor: World Sailing

Prowadziły po pierwszym dniu, a po drugim jeszcze zwiększyły przewagę. Sterniczka Agnieszka Skrzypulec (32 l.) i załogantka Jolanta Ogar-Hill (39) wspaniale spisują się w olimpijskiej rywalizacji żeglarskiej klasy 470 kobiet.

Na wodach Pacyfiku w Enoshimie (50 km od Tokio) polski duet rozpoczął zmagania od zwycięstwa w dwóch pierwszych wyścigach, w środę. W czwartek Polki zaczęły od drugiej lokaty w pierwszym wyścigu, a w kolejnym minęły metę piąte. Najszybsze w czwartkowych startach okazały się załogi Oliveira – Barbachan (Brazylia) oraz Mills – McIntyre (W. Brytania).

Po czterech wyścigach Skrzypulec i Ogar-Hill prowadzą z dorobkiem 4 pkt (najgorszy wynik każdej załogi został odrzucony), przed Brytyjkami – 8 pkt oraz Francuzkami: mistrzynią olimpijska z Rio Camille Lecointre i jej załogantka Aloise Retornaz – 9 pkt.

Polskie żeglarki są na drodze do olimpijskiego podium. Do końca regat pozostało jednak jeszcze 7 wyścigów (w tym tzw. medalowy). Kolejne dwa - w piatek 30 lipca. Rywalizacja w tej klasie trwa do 4 sierpnia.

Skrzypulec i Ogar stanowiły załogę do roku 2012. Następnie Jolanta Ogar przyjęła ofertę pozycji załogantki w reprezentacji Austrii i wraz z Larą Wedau triumfowały w MŚ 2014 i 2015 oraz w ME 2016. Po igrzyskach w Rio wróciła do barw polskich i wraz z Agnieszką Skrzypulec triumfowały w MŚ w roku 2017.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze