Tokio 2020 - komentatorzy

i

Autor: Rex Features/East News

Poznaliśmy miasto – gospodarza letnich igrzysk olimpijskich 2032. Bez niespodzianki

2021-07-21 11:04

Tuż przed ceremonią otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio 2020 zebrał się na tradycyjną sesję kongres Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego podejmujący najważniejsze decyzje w kluczowych sprawach związanych z ruchem olimpijskim. Jedną z decyzji, jaką podjęli delegaci, był wybór miasta-gospodarza igrzysk letnich w 2032 roku. Tego zaszczytu dostąpiło australijskie Brisbane.

Prezydent MKOl Thomas Bach i przedstawicielka władz australijskiego regionu Queensland Annastacia Palaszczuk podpisali stosowny dokument przyznający organizację IO 2032 Brisbane. To miasto oczywiście przeprowadzi zarówno igrzyska olimpijskie jak i paraolimpijskie. W istocie australijska metropolia była faworyzowana rywalizacji o organizację imprezy już od kilku miesięcy. Potwierdziło to głosowanie członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego: Brisbane, które jako jedyne pozostało na placu boju, otrzymało 72 głosy, wobec tylko 5 przeciwnych. To była w zasadzie formalność, od kiedy komitet wykonawczy MKOl w ubiegłym miesiącu zaaprobował takie rozstrzygnięcie.

Wioska olimpijska oczami polskich pływaków. Zobacz jak mieszkają sportowcy

Na polskich olimpijczyków czyha wielkie niebezpieczeństwo! Wszędzie muszą chodzić ze specjalnym urządzeniem

Gdy ogłaszano decyzję, w Brisbane, gdzie mieszkańcy oglądali wydarzenia sesji MKOl na telebimach, zapanowała euforia. „To ekscytujący moment dla MKOl” – powiedział Bach. „Igrzyska są w dobrych rękach, znamy Australię i jej doświadczenie w przeprowadzaniu takich imprez.”

IO w Australii po raz trzeci

To będą trzecie letnie igrzyska olimpijskie przeprowadzone w Australii. Po raz pierwszy ten kraj gościł sportowców z całego świata w 1956 r., kiedy zawody odbyły się w Melbourne. W 2000 r. igrzyska znowu zawitały na antypody – tym razem do Sydney.

Skandal z pływakami. Odstrzeleni z IO Tokio 2020 idą do prawnika. „Zaproponuję mediację”

Przypomnijmy, że w 2024 roku igrzyska letnie odbędą się w Paryżu, a w 2028 r. w Los Angeles.

Sonda
Będziesz oglądać tegoroczne igrzyska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze