Piotr Lisek trenuje w Spale

i

Autor: Paweł Skraba/SE Piotr Lisek

Na polskich olimpijczyków czyha wielkie niebezpieczeństwo! Wszędzie muszą chodzić ze specjalnym urządzeniem

2021-07-20 15:59

Okazuje się, że przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio to nie tylko niezwykle ciężka, ale i… niebezpieczna praca! Sportowcy w różnych krajów trafiają w miejsca rozsiane po całej Japonii, w których przygotowują się do igrzysk przed ich rozpoczęciem. Polscy lekkoatleci trafili do ośrodka Zao Bodaira, które leży 400 km od Tokio. Zanim jednak wybiorą się na trening muszą zabrać ze sobą specjalne urządzenie, które ma zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Przygotowania do startów na igrzyskach są już na ostatniej prostej. Olimpijska impreza rozpoczyna się już 23 lipca. Zawodnicy są skupieni na treningach, ale niektórzy, udając się na zajęcia, musza myśleć także o swoim… bezpieczeństwie! Okazuje się, że w dość niekomfortowej sytuacji są polscy lekkoatleci, którzy trenują do zawodów w ośrodku Zao Bodaira ok. 400 km od stolicy Japonii, gdzie odbędą się igrzyska. Wszystko dlatego, że w górach otaczających ośrodek mieszka bardzo dużo… niedźwiedzi! Sportowcy muszą mieć przy sobie specjalne urządzenia, które odstraszają te zwierzęta.

Piotr Lisek i jego podróż do Japonii

Polscy lekkoatleci nie mogą zapomnieć o dzwonkach

O całej sytuacji informują nasi zawodnicy, którzy chętnie relacjonują swój pobyt w Japonii w mediach społecznościowych. Piotr Lisek zdradził, że każdy może ze stołówki zabrać specjalny dzwonek, służący do odstraszania niedźwiedzi. - Na stadion jeździmy autobusem, ale jest pięknie! Dzwoneczków w prezencie nie dostaliśmy, ale są do wzięcia na stołówce – wyjaśnia Piotr Lisek w swojej relacji na Instagramie.

Piotr Lisek wszedł do toalety w Tokio i zrobił duże oczy. Takich rzeczy nie ma we własnym domu! [GALERIA]

Więcej na ten temat napisała Alicja Konieczek, która pokazała jedno z takich urządzeń zamontowanych przy lesie. - Najwyraźniej jest tutaj wiele niedźwiedzi, dlatego odstrasza się je takim głośnym urządzeniem - napisała polska lekkoatletka.

Polska lekkoatletka zalała się łzami. Jej ojciec zmarł tuż przed igrzyskami, historia Joanny Fiodorow łamie serce

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze