Justyna Święty-Ersetic IO Tokio 2020

i

Autor: SE/ Paweł Skraba Justyna Święty-Ersetic IO Tokio 2020

Stan zdrowia Justyny Święty-Ersetic wykluczy ją z walki?! Niepokojące wieści

2021-07-31 20:41

Justyna Święty-Ersetic wystąpiła w sobotnim finale sztafety mieszanej 4 x 400 metrów, w którym biało-czerwoni zdobyli pierwszy złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety, występ indywidualny polskiej biegaczki stanął pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu urazu, o którym Święty-Ersetic wspomniała w jednym z wywiadów.

Polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów odniosła największy jak do tej pory polski sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zdobywając złoty medal. Jednym z kluczowych ogniw podczas finału bez wątpienia była Justyna Święty-Ersetic. Niestety, niewykluczony wydaje się scenariusz, w którym 28-latka będzie musiała zrezygnować ze startu indywidualnego. Wszystko przez uraz mięśnia czworogłowego, z powodu którego polska biegaczka nie mogła w ostatnich tygodniach trenować na najwyższych obrotach. Jak wyznała w jednym z wywiadów może okazać się, że kontuzja ostatecznie wyeliminuje ją z występu indywidualnego.

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

- Stan zdrowia nie jest idealny, ale jest na tyle dobry, że dzisiaj mogłam pobiec. Co dalej? Na razie jestem w euforii, więc żadnego bólu nie czuję. Ale muszę ochłonąć, wtedy zobaczymy. Ale być może się wycofam i skupię się na sztafecie – ujawniła Święty-Ersetic. Przypomnijmy, że eliminacje biegu indywidualnego na 400 metrów kobiet zaplanowano na najbliższy wtorek (3. sierpnia).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze