Stan zdrowia Justyny Święty-Ersetic wykluczy ją z walki?! Niepokojące wieści

2021-07-31 20:41
Justyna Święty-Ersetic IO Tokio 2020
Autor: SE/ Paweł Skraba Justyna Święty-Ersetic IO Tokio 2020

Justyna Święty-Ersetic wystąpiła w sobotnim finale sztafety mieszanej 4 x 400 metrów, w którym biało-czerwoni zdobyli pierwszy złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Niestety, występ indywidualny polskiej biegaczki stanął pod znakiem zapytania. Wszystko z powodu urazu, o którym Święty-Ersetic wspomniała w jednym z wywiadów.

Polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów odniosła największy jak do tej pory polski sukces podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zdobywając złoty medal. Jednym z kluczowych ogniw podczas finału bez wątpienia była Justyna Święty-Ersetic. Niestety, niewykluczony wydaje się scenariusz, w którym 28-latka będzie musiała zrezygnować ze startu indywidualnego. Wszystko przez uraz mięśnia czworogłowego, z powodu którego polska biegaczka nie mogła w ostatnich tygodniach trenować na najwyższych obrotach. Jak wyznała w jednym z wywiadów może okazać się, że kontuzja ostatecznie wyeliminuje ją z występu indywidualnego.

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

- Stan zdrowia nie jest idealny, ale jest na tyle dobry, że dzisiaj mogłam pobiec. Co dalej? Na razie jestem w euforii, więc żadnego bólu nie czuję. Ale muszę ochłonąć, wtedy zobaczymy. Ale być może się wycofam i skupię się na sztafecie – ujawniła Święty-Ersetic. Przypomnijmy, że eliminacje biegu indywidualnego na 400 metrów kobiet zaplanowano na najbliższy wtorek (3. sierpnia).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze