Tadeusz Michalik

Autor: instagram/michaliktadeusz_97

Tadeusz Michalik : kim jest? Sylwetka polskiego zapaśnika Tadeusza Michalika: partnerka, rodzina, osiągnięcia

2021-08-03 13:33

Tadeusz Michalik stał się ulubieńcem kibiców! Polski zapaśnik dokonał wielkiej sztuki i zwyciężył brązowy medal w zapasach do 97 kilo w stylu klasycznym! Przedstawiamy sylwetkę naszego reprezentanta. Tadeusz Michalik : kim jest? Sylwetka polskiego zapaśnika Tadeusza Michalika: partnerka, rodzina, osiągnięcia

Tadeusz Michalik przyciągnął uwagę polskich kibiców po niezwykle udanym starcie w zapasach do 97 kilogramów. Sportowiec w trakcie zawodów w stolicy Japonii pokonał Tunezyjczyka Haikela Achouriego i Tracy'ego Hancocka, co dało mu szansę zawalczenia o medal. Nie da się ukryć, że Polak dostarczył wielkich emocji, a najlepsze może być dopiero przed nim. Mimo że zawodnik jest postacią niezwykle tajemniczą i do tej pory nie udzielał dużej ilości wywiadów, to wiele wskazuje na to, że po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zyska rzeszę fanów, szczególnie, że udało mu się wywalczyć brązowy medal olimpijski!

Tadeusz Michalik - kim jest? OSIĄGNIĘCIA zapaśnika

Tadeusz Michalik wśród swoich największych osiągnięć ma brązowy i srebrny medal pucharu świata (2014, 2016), brąz mistrzostw Europy (2016), trzy tytuły mistrza Polski. Zawodnik od lat związany jest z klubem KS Sobieski Poznań. Kwalifikację olimpijską wywalczył w trakcie mistrzostw świata w Kazachstanie (2019), gdzie zajął piąte miejsce w kategorii do 97 kilo.

Tadeusz Michalik - kim jest? -partnerka Paulina, rodzina

Tadeusz Michalik jest w związku z narzeczoną Pauliną.  Siostrą reprezentanta Polski jest brązowa medalistka igrzysk z Rio  - Monika Michalik, która walczyła w kategorii do 63 kilo. W wywiadzie z aosporcie.pl reprezentant Polski mówił o tym, że chętnie pobiłby osiągnięcie swojej siostry i zawalczył o złoty medal olimpijski, chociaż brąz także by go bardzo ucieszył. Okazało się, że powtórzył osiągnięcie członkini swojej rodziny i również wróci do kraju z medalem.

- Oczywiście z brązowego medalu też byłbym bardzo zadowolony. Oczywiście podziwiam wynik mojej siostry, ale nie ukrywam, że gdzieś tam z tyłu głowy czają się myśli, że w Tokio super by było ją nawet pobić, oczywiście pod względem czysto sportowym Monika na pewno by się na mnie za to nie obraziła! - mówił Tadeusz Michalik.