Lekkoatletyka, Tokio 2020, Joanna Jóźwik, łóżko, wioska olimpijska

i

Autor: Instagram/joanna.jozwik Joanna Jóźwik sprawdziła łóżko w swoim pokoju w wiosce olimpijskiej

Tokio 2020. Joanna Jóźwik zaszalała w łóżku w wiosce olimpijskiej

2021-07-27 11:21

Czy łóżka w wiosce olimpijskiej Tokio 2020 są kartonowe, by nie utrzymały zbyt dużej liczby osób (czytaj: np. przy zbliżeniach cielesnych), czy też tego rodzaju konstrukcja ma podłoże czysto ekologiczne – tego do końca nie wiadomo, niemniej stało się już tradycją, że sportowcy przybywający do swoich mieszkań na czas igrzysk sami sprawdzają trwałość mebla. To samo postanowiła zrobić nasza biegaczka Joanna Jóźwik, tuż po przybyciu polskich lekkoatletów do wioski. Test był intensywny!

W wieżowcach, z których składa się wioska olimpijska Tokio 2020 Polacy mieszkają w budynku, z którego balkonów jest piękny widok na rzekę. Wnętrza są raczej spartańskie i dość ciasne, wystarczają w zasadzie tylko do wypoczynku i codziennej toalety. W niektórych pokojach po rozpakowaniu toreb walizek robi się problem ze swobodnym poruszaniem się. Nikt jednak nie narzeka. A kartonowe łóżka stały się szybko przebojem internetu i elementem, na który wszyscy zwracają uwagę. Niektórzy zawodnicy od razu próbowali robić na nich sztuczki gimnastyczne, by zorientować się w wytrzymałości konstrukcji, podobno potrafiącej udźwignąć 200 kg. Jak do tej pory, dużej liczby awarii nie raportowano z Tokio.

To w tym parku w wiosce olimpijskiej sportowcy się bawią i relaksują

Obrzydliwe kłamstwa Japończyków przed Tokio 2020? Sportowcy cierpią katusze

Wychodzi więc na to, że jedynie naprawdę olbrzymi posturą sportowcy mieliby problemy, gdyby w kilka osób pokładali się na kartonowym łożu w wiosce. Drobni lekkoatleci, szczególnie uprawiający konkurencje biegowe, nie mają z tym najmniejszego kłopotu. Joanna Jóźwik zrobiła test w swoim pokoju i jej wnioski są podobne.

Oszukali Polkę walczącą o medal Tokio 2020?! Trener był wściekły

Piąta zawodniczka igrzysk w Rio na 800 m wykonała na kartonowym japońskim łóżku kilka mocnych skoków, po czym zawyrokowała: „Potwierdzam. Z kartonu. Wytrzymałe, można skakać”.

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze