Agata Ozdoba-Błach, Maria Centracchio

Autor: AP Maria Centracchio w walce z Agatą Ozdobą-Błach

Oszukali Polkę walczącą o medal Tokio 2020?! Trener był wściekły

2021-07-27 9:33

Jak na razie Polacy muszą spotykać się z wielkim rozczarowaniem, jeśli chodzi o dokonania szans medalowych na igrzyskach w Tokio. We wtorek pod tym względem nie było lepiej, bo z rywalizacją pożegnali się choćby koszykarze 3x3. Szanse na podium ma jednak jeszcze Agata Ozdoba-Błach, która o trzecie miejsce powalczy w repasażach. Po jej walce ćwierćfinałowej nie brakowało kontrowersji.

W sportach walki było kilka nadziei na medal, ale te z każdym dniem mocno się wykruszały. W poniedziałek prawdziwe rozczarowanie przeżyła Julia Kowalczyk w judo, która była bardzo blisko walki o brązowy medal, ale przegrała z Gruzinką w repasażach. We wtorek natomiast podobną drogę pokonuje jej koleżanka po fachu, Agata Ozdoba-Błach.

Kraj mniejszy niż Radom ma złoto w Tokio! Polska wciąż czeka

Dobry początek i kontrowersje w ćwierćfinale

Dla 33-letniej zawodniczki to pierwsze igrzyska olimpijskie w karierze. I od początku prezentowała się dobrze. Najpierw pokonała Ekwadorkę Estefanię Garcię, a następnie sprawiła ogromną sensację. Reprezentantka Polski wyeliminowała Japonkę Miku Tashiro. Już wtedy było pewne, że jej szanse na medal mocno urosły, gdyż ewentualna porażka w ćwierćfinale oznaczała co najmniej repasaże.

Ale historia! Iga Świątek znowu zagra z Badosą. Będzie rewanż. Tokio 2020

Ale Ozdoba-Błach nie była na straconej pozycji. Walczyła z Marią Centracchio z Włoch. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ta nie rozstrzygnęła się w czterech minutach i potrzebna była "dogrywka", a więc starcie o złoty punkt. Wszystko rozstrzygnęło się jednak przez kary shido. I niestety jako pierwsza trzy takie kary otrzymała Polka.

Joanna Fiodorow aklimatyzuje się w górach, żeby nie mieć problemów z upałami w Tokio

Trener wściekły na sędziów. Wielka kontrowersja?

A to wiązało się z zakończeniem pojedynku i porażką Polki. Ale z werdyktem sędziego nie mógł się pogodzić choćby szkoleniowiec reprezentantki Polski. Bo arbiter podjął nieco kontrowersyjną decyzję. Karę shido przyznaje się choćby za bierność zawodniczki w ataku. A i Włoszka nie atakowała jakoś zaciekle i protesty dotyczyły tego, że to ona powinna zostać ukarana, co wiązałoby się ze zwycięstwem Polki awansem do półfinału.

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?