IO Tokio 2020

i

Autor: AP PHOTO IO Tokio 2020

Tokio 2020. Nawet Bermudy mają więcej medali niż Polska. Dlaczego?

2021-07-27 14:27

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 się rozkręcają, ale zdecydowanie nie są zbyt udane dla naszego kraju! Biało-czerwoni wciąż czekają na pierwszy krążek, choćby koloru brązowego. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że inne, malutkie kraje mają już złoto. Wśród nich są chociażby... Bermudy, które powierzchnią są na poziomie... Wodzisławia Śląskiego i dwa razy mniejsze od Radomia! Kto jeszcze zdobył medale Tokio 2020, gdy czekają na to Polacy?

Polska wciąż czeka na medale Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W stolicy Japonii najlepsi sportowcy rywalizują w najbardziej prestiżowej imprezie w historii. Niestety, nasi zawodnicy jak na razie nie zaliczą tej imprezy do udanych. Jak radzą sobie inne kraje? Medale zawisły już na szyjach malutkich, mało popularnych narodów. I właśnie na tym polega całe piękno takich imprez jak IO Tokio 2020. Po złoto w nocy sięgnęła Flory Duffy, pisząc historię Bermudów i zdobywając pierwszy krążek z tego kruszcu!

Dramatyczna porażka Polaków w koszykówce 3x3. Katastrofa

Tokio 2020: Bermudy ze złotym medalem!

Reprezentantka Bermudów Flora Duffy zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio w triathlonie. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Georgia Taylor-Brown, a trzecie Amerykanka Katie Zaferes. Polki nie startowały. To pierwsze złoto dla Bermudów w historii igrzysk olimpijskich. Zawodniczki miały do przepłynięcia 1,5 km, musiały przejechać na rowerze 40 km oraz przebiec 10 km. 33-letnia Duffy, dwukrotna mistrzyni świata, osiągnęła czas 1:55.36. Wyprzedziła Taylor-Brown o 1.14, a Zaferes o 1.27.

Kraj mniejszy niż Radom ze złotem olimpijskim

Bermudy mają powierzchnię zaledwie 53 kilometrów kwadratowych. To kraj ponad dwukrotnie mniejszy niż Radom, który ma zdecydowanie ponad 110 kilometrów kwadratowych powierzchni. Gdyby porównać Bermudy do jednego z polskich krajów wskazać można np. Wodzisław Śląski (ok. 50 km2)!

Ale historia! Iga Świątek znowu zagra z Badosą. Będzie rewanż. Tokio 2020

Zobacz galerię zdjęć z załamanej Igi Świątek, która odpadła z IO Tokio 2020. To był prawdziwy dramat.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze