Pływanie, Tokio 2020, Paulina Peda, pływaczka

i

Autor: Instagram/paulinapeda Pływaczka Paulina Peda, olimpijka z Tokio

Tokio 2020. Polscy pływacy zdyskwalifikowani

2021-07-29 15:23

Pływacka sztafeta mieszana 4x100 metrów wystartowała w czwartek w olimpijskim wyścigu eliminacyjnym, ukończyła zawody Tokio 2020 w dobrym czasie, ale po zawodach pojawiły się spore problemy. Nasza czwórka została po starcie zdyskwalifikowana. Wszystko przez błąd techniczny.

W polskiej sztafecie mieszanej 4x100 stylem zmiennym wystąpili w Tokio Paulina Peda, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski i Kornelia Fiedkiewicz. Zajęli 5. miejsce, osiągnęli czas 3.45,91, który był rekordem Polski, ale nie zostanie uznany. O dyskwalifikacji zadecydowało to, że płynący na trzeciej zmianie Majerski zbyt szybko wskoczył do wody, czyli zmiana w sztafecie została dokonana nieprawidłowo. Najszybsi w tej odsłonie zmagań byli pływacy z W. Brytanii: Kathleen Dawson, Adam Peaty, James Guy i Freya Anderson (3.38,75). O medale w teJ konkurencji będzie się walczyć w piątek, 30 lipca. – Płynęliśmy tu w dziesiątkę, nie tylko w czwórkę, która startowała, a i z szóstką, która musiała wrócić do domu, wzięliśmy ich ze sobą – przekonywała w TVP Sport Paulina Peda, płynąca na pierwszej zmianie. Była ona jedną z olimpijek, które pozostały w Tokio, mimo że pierwotnie zostały nieprawidłowo zgłoszone do rywalizacji. Ostatecznie, po wewnętrznych roszadach w reprezentacji, do Polski wracała inna szóstka niż pierwotnie wskazywana przez organizatorów zmagań olimpijskich.

Alicja Tchórz po odstrzeleniu z igrzysk: Muszę się skonsultować z psychiatrą

Świątek i Kubot walczyli jak lwy! Kolejna porażka i koniec marzeń

Sztafeta startowała więc w eksperymentalnym zestawieniu. – Początkowo nie byłam brana pod uwagę do tego składu – przyznała Kornelia Fiedkiewicz. – Miałam zastąpić Alicję Tchórz i mam nadzieję, że godnie ją zastąpiłam, ponieważ to ona powinna tutaj być, nie ja. Jestem pewna, że każdy dał z siebie jak najwięcej. Może byliśmy… za szybcy i emocje wzięły górę – tłumaczyła Fiedkiewicz.

Ci olimpijczycy też dokonali coming outu. Nie tylko Zillmann

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze