Tokio 2020. Siatkówka plażowa: zwycięstwo i awans Polaków

2021-07-27 13:08
Siatkówka plażowa, Michał Bryl, Grzegorz Fijałek (p)
Autor: FIVB Polski duet siatkówki plażowej Michał Bryl (z lewej) i Grzegorz Fijałek

Igrzyska Olimpijskie w Tokio nie są jak na razie udane dla biało-czerwonych. Polacy jak do tej pory nie zdobyli żadnego medalu, a kilku kandydatów do „krążka” (m.in. Iga Świątek czy Hubert Hurkacz) zdążyli już odpaść z turniejów. Powiewem optymizmu może być jednak postawa siatkarzy plażowych Grzegorza Fijałka i Michała Bryla, którzy dzięki kolejnemu zwycięstwu awansowali do 1/8 finału.

Choć polscy sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio jak do tej pory – delikatnie rzecz ujmując – nie zachwycają, mamy jednak także powody do optymizmu. Za taki z pewnością trzeba uznać naszych siatkarzy plażowych: Grzegorza Fijałka i Michała Bryla. Biało-czerwoni zmagania grupowe rozpoczęli od łatwego zwycięstwa z parą marokańską. We wtorek poprzeczka poszła już jednak nieco wyżej, naprzeciw Polaków stanęli bowiem Chilijczycy: Marco i Esteban Grimalt. Fijałek i Bryl pokazali jednak klasę i ostatecznie zwyciężyli 2:0 (21:17, 21:18). Choć wynik wskazuje na niezwykle wyrównane zawody, polska para ani przez moment nie dała swoim rywalom nadziei na zwycięstwo. Fijałek i Bryl przez praktycznie całe spotkanie utrzymywali bezpieczną przewagę 3-4 punktów, nie dając zbliżyć się Chilijczykom.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl po dwóch seriach spotkań fazy grupowej mają na swoim koncie komplet zwycięstw i są już pewni awansu do 1/8 finału. W ostatnim meczu polska para zmierzy się z Brazylijczykami: Evandro Oliveirą oraz Bruno Schmidtem. Stawką tego starcia będzie pierwsze miejsce w grupie, oznaczające trafienie w kolejnej rundzie na potencjalnie słabszych przeciwników. Początek meczu zaplanowano na piątek o godz. 14:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze