Japonki pokonały USA 2:0 w finałowym meczu softballu

Autor: AP

Tokio 2020. Tabela medalowa. Gospodarze wciąż liderem igrzysk.

2021-07-27 17:43

Japonia utrzymała prowadzenie w klasyfikacji medalowej igrzysk 2020 po czwartym dniu rywalizacji. Czołowa trójka pozostaje bez zmian: Japonia, USA i Chiny.

We wtorek 27 lipca Japonia zdobyła dwa złote medale podobnie jak Stany Zjednoczone. Gopodarze wygrali m. in. pierwszy turniej w grach zespołowych - softball czyli żeńską odmianę baseballu.Chińczycy zdobyli ich trzy, ale swojej pozycji w tabeli nie zmienili. Mocny „przychód” zaliczyła tego dnia Rosja (RKOl) – aż sześć medali w tym trzy złote. Pzostała jednak na czwartej pozycji.

Odnotować trzeba dwa pierwsze tytuły mistrzowskie Niemiec. Wywalczyły je kobiety: kajakarka górska Ricarda Funk oraz tercet amazonek w drużynowym ujeżdżeniu.

Medale wywalczyło już 56 krajów. Polska nadal czeka na ten pierwszy. Jest coraz bliżej. We wtorek w trzech konkurencjach nasi reprezentanci znaleźli się w czołowej szóstce. I wszystko za sprawą kobiet….