Tokio 2020: Kontuzja Justyny Święty-Ersetic. Mówi co teraz czuje

2021-07-22 15:19
Justyna Święty-Ersetic
Autor: Cyfra Sport Justyna Święty-Ersetic

Takie informacje tuż przed najważniejszą imprezą w karierze dla wielu zawodników potrafią zwalić z nóg. Justyna Święty-Ersetic tuż przed rozpoczęciem igrzysk doznała kontuzji, która może przekreślić jej szanse na start i walkę o medale. W rozmowie z TVP Sport nie ukrywała emocji i o swoim dramacie opowiadała łamiącym się głosem.

Justyna Święty-Ersetic od wielu lat jest w czołówce biegaczek na dystansie 400 metrów. Potwierdzała to kolejnymi medalami na wielkich imprezach. Jest również ważną częścią sztafety, która na igrzyskach olimpijskich w Tokio ma walczyć o medal. Niestety wszelkie plany mogą runąć jak domek z kart, a wszystko przez ogromnego pecha, jaki spotkał Święty-Ersetic.

Tokio 2020: To wylądowało na stole polskich kajakarek. Prawdziwe cuda! Mogliście tego nigdy nie widzieć!

Załamana Justyna Święty-Ersetic. Potworny pech lekkoatletki

Okazuje się bowiem, że mistrzyni Europy z 2018 roku narzeka na uraz mięśniowy. Jest on na tyle poważny, że Święty-Ersetic miała nawet dostać zakaz biegania. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie reprezentantka Polski będzie bardzo mocno się oszczędzać, aby uraz się nie pogłębił i do końca nie zmarnował planów zawodniczki.

Maciej Dowbor zobaczył zdjęcie Lewandowskiego i ostro zażartował. Nazwał go niedożywionym, cięta riposta

Święty-Ersetic od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi, ale miała nadzieje, że na igrzyskach wszystko będzie w porządku. Niestety los chciał, aby było zupełnie odwrotnie. Polka przed kamerami TVP Sport nie ukrywała załamania.

Łamiący się głos Święty-Ersetic. Wielki dramat

- Jest mi szkoda, że wszystko tak się potoczyło na ostatniej prostej. Jest wszystko pod górkę. W Londynie też tak było, a potem było z górki i mocno wierzę, że tym razem też tak będzie - powiedziała Święty-Ersetic łamiącym się głosem i ze łzami w oczach. Przypomniała jednocześnie wydarzenia z 2017 roku i mistrzostw świata w Londynie, gdzie doznała kontuzji skoku skokowego i nie była w stanie przebrnąć eliminacji w biegu indywidualnym, ale w sztafecie zdobyła brąz. Oby wszystko zakończyło się szczęśliwie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE