Zofia Klepacka OSZUKANA na Tokio 2020?! Francuzka ją staranowała. Będzie protest

2021-07-25 21:21
Zofia Klepacka-Noceti Tokio 2020
Autor: AP Zofia Klepacka-Noceti Tokio 2020

Zofia Klepacka jest druga po pierwszym dniu rywalizacji w igrzyskach olimpijskich w Tokio w windsurfingu. Polka występuje w klasie RS:X i przez moment nawet była na prowadzeniu, pod koniec trzeciego startu zderzyła się z rywalką. Twierdzi, że to wina przeciwniczki. – Francuzka we mnie wpłynęła – powiedziała na nagraniu na swoim koncie na Facebooku.

Pierwszy start zakończyła na czwartej pozycji, później była jednak bezkonkurencyjna, pech przyszedł w trzecim wyścigu. Wtedy na metę dotarła dopiero jako czternasta. Wynik ten jednak został odrzucony, dzięki czemu Klepacka w klasyfikacji generalnej jest na drugim miejscu. Startuje 27 zawodniczek.

Udany start windsurferów. Zofia Klepacka wygrała wyścig.   https://sport.se.pl/tokio-2020/udany-start-windsurferow-zofia-klepacka-wygrala-wyscig-aa-AeAG-VVu7-1r6m.html?preview=O1wv7c3A/R7eVhzxC6E83d/pnAZQZMsK6t3AF8VhAiU%3D

Tokio 2020: Niezwykła deklaracja polskiego koszykarza! We wszystko zamieszany jest Hubert Hurkacz

Super Express w Japonii. Jak wygląda śniadanie w hotelu w Tokio?

- W trzecim dzisiejszym starcie płynęłam trzecia, skończyła czternasta. Francuzka we mnie wpłynęła. Złożyłam protest o zadośćuczynienie, ale sędziów odrzucili, bo „nie próbowałam uniknąć kolizji”. Będziemy się odwoływać, ale trudno będzie z nimi wygrać. Można łamać prawo i sobie wygrać. Walczymy dalej, a ja w kolejnych dniach pokażę im, gdzie raki zimują - powiedziała za pośrednictwem swojego konta na Facebooku Klepacka.

Żona Bartosza Kurka obrzydliwie zaatakowana po meczu siatkarzy! Tokio 2020

Liderką wyścigu jest mistrzyni olimpijska i mistrzyni Europy - Francuzka Charline Picon. Trzecie miejsce zajmuje Włoszka Marta Maggetti.

Klepacka to brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku.

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) zajmuje na razie 7. miejsce po pierwszym dniu żeglarskich zmagań - również w windsurfingowej klasie RS:X. W klasie Laser Radial Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) jest 17.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze