Kryscina Cimanouska

i

Autor: AP PHOTO Kryscina Cimanouska

Trenerzy Cimanouskiej ukarani! MKOl podjął decyzję

2021-08-06 11:16

Sprawa Krysciny Cimanouskiej wstrząsnęła olimpijskim światem. Po niepochlebnych słowach zawodniczki o sztabie trenerskim, Artur Shimak i Jurij Maisewicz próbowali siłą odesłać ją do kraju. Cimanouska zdołała jednak schronić się w polskiej ambasadzie w Japonii. Teraz Białorusinka jest już w Warszawie, gdyż otrzymała wizę humanitarną w naszym kraju. Teraz MKOl podjął także decyzję o ukaraniu trenerów, którzy chcieli odesłać zawodniczkę do kraju.

Igrzyska olimpijskie mają swoje blaski i cienie. Historia Krisciny Cimanouskiej jest niezwykle przejmująca. Zawodniczka, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, zwróciła się do Polski o pomoc, ponieważ po krytyce swojego sztabu chciano wysłać ją siłą do kraju. Teraz 24-latka jest już w Warszawie, dołączył do niej także jej mąż, o którego bezpieczeństwo również się obawiano. Od razu po zgłoszeniu przez Cimanouskiej, że próbowano siłą wysłać ją do kraju, MKOl zaczął przyglądać się sprawie. Teraz organizatorzy igrzysk podjęli decyzję o ukaraniu trenerów białoruskiej zawodniczki.

Obajtek z wyjątkową propozycją. Cimanouska będzie wspierana przez Orlen?!

Kryscina Cimanouska: Mój mąż jest już w drodze do Polski

MKOl odesłał białoruskich trenerów do kraju

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyjrzał się całej sprawie i postanowił odesłać trenerów Cimanouskiej, którzy próbowali odesłać ją do kraju. - Dwóch trenerów zostało poproszonych o natychmiastowe opuszczenie wioski olimpijskiej i tak właśnie zrobili – poinformowała AP. Wszystko dlatego, że MKOl prowadzi dochodzenie w sprawie białoruskiego sztabu, którego członkowie naruszyli „interes dobrego samopoczucia sportowców”. Shimak i Maisewicz po próbie odesłania Cimanouskiej kontaktowali się z innymi zawodnikami, dlatego zostali odesłani.

Najnowsze