Siatkówka, Tokio 2020, igrzyska, Polska - Włochy, siatkarze, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon

i

Autor: FIVB Polscy siatkarze podczas meczu z Włochami na igrzyskach w Tokio

Z kim Polska gra w ćwierćfinale? Rywal Polski w ćwierćfinale Tokio 2020

2021-08-01 8:34

Z kim gramy w ćwierćfinale Tokio 2020? Z kim Polacy grają w ćwierćfinale Tokio 2020? Podopieczni Vitala Heynena bardzo pewnie awansowali do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przed naszymi reprezentantami wielkie wyzwanie, które, miejmy nadzieję, zakończy się pomyślnie dla siatkarzy. Z kim gramy w ćwierćfinale Tokio 2020?

Reprezentacja Polski w siatkówce pewnie przeszła przez fazę grupową i mimo porażki z Iranem, bez najmniejszych problemów zameldowała się w kolejnej fazie turnieju olimpijskiego. Polacy stoją przed wielkim wyzwaniem w ćwierćfinale imprezy. Z kim zagrają Biało-Czerwoni? Kto będzie naszym rywalem?

Polacy zmiażdżyli Kanadę i wygrali grupę. Pokaz siły mistrzów!

Reprezentacja Polski w siatkówce zagra w ćwierćfinale Tokio 2020. Kto będzie naszym rywalem?

Reprezentacja Polski awans do kolejnej rundy igrzysk olimpijskich zapewniła sobie dzięki wygranej przeciwko Japonii w fazie grupowej. Mimo przegranej z Iranem, Polacy nie pozostawili reszcie rywali szans i pewnie przeszli przez grupę w przebojowym stylu. Już przed igrzyskami Vital Heyen mówił o tym, że medal jest w zasięgu drużyny, ostrzegając jednak przed ćwierćfinałem imprezy, który w trakcie poprzednich igrzysk olimpijskich kończył marzenia Polaków o powtórzeniu sukcesów drużyny Huberta Wagnera, która zwyciężyła na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku.

- Dla wszystkich najważniejszy jest ćwierćfinał. Musimy po prostu go wygrać, żeby przełamać tę historię przegranych na tym etapie. To będzie decydujące spotkanie - mówił Heynen tuż po memoriale Wagnera. 

Patryk Dobek: Tokio to będzie fajny sprawdzian!

Z kim Polacy zagrają w ćwierćfinale? To będą wielkie emocje

Ostatecznie, po wygraniu z Kanadą, Polacy zmierzą się z zespołem, który zajmie czwarte miejsce w drugiej grupie. A będzie to Francja. Trójkolorowi w drugim niedzielnym spotkaniu przegrali z Brazylią i jeden z zespołów: Stany Zjednoczone, albo Argentyna, na pewno "przeskoczą" Francuzów w tabeli, a ci spadną na czwartą lokatę.

Najnowsze