Zamiast medalu gorzkie łzy. Zrozpaczona Aleksandra Kowalczuk po porażce

2021-07-27 14:30
Zrozpaczona Aleksandra Kowalczuk po porażce
Autor: Eurosport / ZRZUT EKRANU Zrozpaczona Aleksandra Kowalczuk po porażce

Aleksandra Kowalczuk rozpaliła nadzieje kibiców na pierwszy polski medal w Tokio. Polska taekwondzistka przegrała z Brytyjką Biancą Walkden 3:7. Na pierwszy medal w igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 musimy czekać dalej. Aleksandra Kowalczuk bardzo przeżyła porażkę z Brytyjką. Po konfrontacji nie kryła łez. To był bardzo przykry widok.

Oglądaliśmy łzy Igi Świątek po porażce w II rundzie turnieju tenisowego. Wtedy pękły serca wielu kibiców. Niestety Aleksandra Kowalczuk zafundowała nam powtórkę z "rozrywki". Nadzieje były spore. Kowalczuk, zawodniczka OŚ AZS Poznań, w ćwierćfinale przegrała z Milicą Mandic 4:11, ale Serbka awansowała do finału, co stworzyło Polce możliwości kontynuowania zmagań w repesażu. W nim wygrała z Kenijką Faith Ogallo 15:7 i dostała szasnę walki o brąz.

Zrozpaczona Aleksandra Kowalczuk po porażce [ZDJĘCIA]

Wcześniej Kowalczuk pokonała Australijkę Rebę Stewart 7:2.

Walkden jest znacznie bardziej utytułowaną zawodniczką, ale kiedyś startowała w wyższej wadze 73 kg i w niej była trzykrotną mistrzynią świata. Z kolei pięć lat temu w Rio de Janeiro wywalczyła brąz igrzysk w wadze 67 kg.

Tokio 2020: Aleksandra Kowalczuk bez medalu. Brytyjka lepsza od Polki

Przed wyjazdem do Tokio Polka przeżywała nerwowe chwile, bo jeden z testów na koronawirusa dał wynik pozytywny. Jednak powtórne badania wykluczyły, że może być zakażona. Podopieczna trenera Waldemara Łakomego dotarła do Japonii z drobnym opóźnieniem, ale mogła wystartować w igrzyskach.(

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze