piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI bramkarz

Bellingham strzela 2 gole, Real Madryt rozgromił Gironę 4:0

2024-02-10 7:00

W dniu 10-02-2024 o godzinie 18:30 na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie odbył się mecz pomiędzy Realem Madryt a Gironą FC w ramach 24. kolejki La Liga. W tym spotkaniu Real Madryt pokonał Gironę FC wynikiem 4:0.

Poprzednie mecze Real Madryt - Girona FC

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Realem Madryt a Gironą FC zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie, które odbyło się na stadionie Santiago Bernabéu w Madrycie 30 października 2022 roku, zakończyło się remisem 1:1. W drugim meczu, który miał miejsce na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 25 kwietnia 2023 roku, Girona FC odniosła zwycięstwo nad Realem Madryt wynikiem 4:2. Ostatnie starcie między tymi drużynami miało miejsce również na stadionie Municipalmontilivi w Gironie 30 września 2023 roku i zakończyło się wygraną Realu Madryt 3:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Girona FC: 5, Real Madryt: 6

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Realu Madryt z Gironą FC zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny gospodarzy. W 6 minucie Vinicius Junior strzelił pierwszego gola dla Realu Madryt, dając swojej drużynie prowadzenie. W 21 minucie Juanpe z Girony FC otrzymał żółtą kartkę za tripping. Na koniec pierwszej połowy, w 35 minucie, Bellingham zdobył drugiego gola dla Realu Madryt, umacniając przewagę swojego zespołu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Madryt a Gironą FC, który odbył się w Madrycie, doszło do kilku istotnych wydarzeń. Na początku 46 minuty zespół Girony FC dokonał zmiany, wprowadzając na boisko gracza o nazwisku Torre, który zastąpił Portu.

Kilka minut później, w 54 minucie, zawodnik Realu Madryt o nazwisku Bellingham strzelił gola dla swojej drużyny, zmieniając wynik na 3:0 na korzyść Realu Madryt. W 57 minucie trener Realu Madryt postanowił dokonać zmiany w swoim zespole i wprowadził Diaza na boisko, zastępując Bellinghama. To jednak nie przeszkodziło drużynie Realu Madryt w zdobyciu kolejnego gola - tym razem w 61 minucie to Rodrygo strzelił bramkę dla swojego zespołu. W 68 minucie zawodnik Couto z drużyny Girona FC została ukarany żółtą kartką za faulowanie przeciwnika. Następnie trener Girony FC dokonał trzech zmian w swoim składzie - Solis Romero wszedł za Martina, Stuani za Dovbyka oraz Valery za Tsygankova.

Również trener Realu Madryt postanowił wprowadzić dwóch nowych zawodników na boisko w 70 minucie - Joselu zastąpił Rodrygo, a Modric Kroosa. W 76 minucie Mendy z drużyny Real Madryt został ukarany żółtą kartką za brutalność. Kilka minut później trener Realu Madryt dokonał kolejnych zmian w składzie - Garcii wszedł za Mendy'ego, a Guler za Viniciusa Juniora. W ostatniej minucie meczu, czyli 90 minucie, zawodnik Joselu z drużyny Realu Madryt nie wykorzystał rzutu karnego. Podsumowując cały mecz, Real Madryt pokonał Gironę FC wynikiem 4:0.