Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Cieżko wywalczona bramka daje zwyciestwo FC Porto z Arsenalem

2024-02-21 7:00

W 1/8 Finału Ligi Mistrzów UEFA, FC Porto zmierzyło się z Arsenalem na stadionie Dragão w Porto. Mecz odbył się 21-02-2024 o godzinie 21:00. W tym spotkaniu FC Porto zdobyło jednego gola, podczas gdy Arsenal nie strzelił żadnej bramki.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu FC Porto z Arsenalem, który odbył się w Porto, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. W drugiej minucie Rice z drużyny Arsenal otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu FC Porto z Arsenalem, który odbył się w Porto, gospodarze zdołali zdobyć jedynego gola, kończąc spotkanie wynikiem 1:0 na swoją korzyść. W 52 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Conceicao z drużyny FC Porto za trzymanie przeciwnika. Kilka minut później, w 57 minucie Kiwior z Arsenalu również otrzymał żółtą kartkę za podobne przewinienie. W 61 minucie Havertz z Arsenalu został ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem.

Kolejną żółtą kartkę otrzymał Nico z FC Porto w 62 minucie za trzymanie przeciwnika. W 74 minucie doszło do zmiany w drużynie Arsenalu - Trossard został zastąpiony przez Jorginho. W 81 minucie trener FC Porto dokonał zmiany - Ivan Jaime wszedł na boisko, zastępując Nico. Następnie, w 85 minucie kolejne dwie zmiany w drużynie FC Porto - Borges wszedł na boisko, zastępując Conceicao, a Martinez zastąpił Evanilsona. W doliczonym czasie gry, w 90+4 minucie Galeno strzelił decydującego gola dla FC Porto.

W ostatniej minucie meczu trener FC Porto dokonał ostatniej zmiany - Eustaquio wszedł na boisko, zastępując Wendella. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla FC Porto.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół FC Porto rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA 7 meczów. Wygrali 5 z nich, nie zremisowali ani razu, a przegrali 2. Łącznie zdobyli 16 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i strzelili tam 8 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 5-3. Na wyjazdach rozegrali 3 mecze i zdobyli na nich 8 goli.

Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-4. Średnia ilość zdobywanych przez FC Porto goli na mecz wynosi 2,3. Zespół Arsenal rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA 6 meczów. Wygrali 4 z nich, zremisowali jeden raz, a przegrali jeden mecz. Łącznie zdobyli również 16 goli. Na swoim boisku rozegrali trzy mecze i strzelili tam aż 12 goli. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to imponujące 6-0.

Na wyjazdach rozegrali również trzy mecze i zdobyli na nich tylko cztery gole. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to skromne zwycięstwo z wynikiem 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Arsenal goli na mecz wynosi 2,7.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz Arsenalu z FC Porto odbędzie się 12 marca 2024 roku o godzinie 21:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Emirates w Londynie.