piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa

Efektowne zwycięstwo Rennes nad AC Milanem - 3:2

2024-02-22 7:00

W dniu 22-02-2024 o godzinie 18:45 odbył się mecz pomiędzy Rennes a AC Milanem w ramach Ligi Europy na stadionie Roazhon Park w miejscowości Rennes. Wynik tego spotkania to Rennes 3, AC Milan 2.

Poprzedni mecz dwumeczu między Rennes a AC Milanem

W meczu pomiędzy Rennes a AC Milanem, który odbył się na stadionie Giuseppe Meazza w Mediolanie, padł wynik 3:0 na korzyść drużyny AC Milan. Spotkanie miało miejsce 15 lutego 2024 roku o godzinie 21:00. W trakcie meczu piłkarze AC Milan zdobyli trzy gole, natomiast drużyna Rennes nie zdołała wpisać się na listę strzelców.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Rennes a AC Milanem, który odbył się w Rennes, zespoły zdobyły po jednym golu. W 11 minucie Bourigeaud strzelił bramkę dla Rennes, natomiast w 22 minucie Jovic wpisał się na listę strzelców dla AC Milanu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Rennes a AC Milanem, który odbył się w Rennes, doszło do wielu emocjonujących wydarzeń. Po pierwszej połowie wynik był remisowy - 1:1, jednak w drugiej części gry obie drużyny zdołały zdobyć kolejne bramki. W 53 minucie zawodnik Kjaer z drużyny AC Milan otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Jednak już w następnej minucie Bourigeaud strzelił gola dla Rennes, dając swojej drużynie prowadzenie.

W 57 minucie trener Rennes dokonał dwóch zmian - Matusiwa wszedł na boisko zastępując Santamarię, a Seidu zastąpił Doue. Jednak AC Milan szybko odpowiedział i w 58 minucie Leao strzelił bramkę dla swojego zespołu, doprowadzając do remisu. W 61 minucie trener AC Milanu dokonał trzech zmian - Chukwueze wszedł na boisko zastępując Pulisica, Loftus-Cheek zastąpił Bennacera, a Okafor Leao. W 68 minucie Bourigeaud ponownie wpisał się na listę strzelców, zdobywając drugiego gola dla Rennes i przywracając prowadzenie swojej drużynie. Niestety, już w następnej minucie Gouiri z Rennes otrzymał żółtą kartkę za faul.

W 71 minucie trener Rennes dokonał kolejnych dwóch zmian - Blas wszedł na boisko zastępując Doue, a Salah zastąpił Terriera. W 79 minucie Maignan z AC Milan otrzymał żółtą kartkę za opóźnianie gry. W 80 minucie trener AC Milanu dokonał ostatniej zmiany - Thiaw wszedł na boisko zastępując Musaha. W 83 minucie trener Rennes dokonał ostatniej zmiany - Yildirim wszedł na boisko zastępując Gouiriego. W 84 minucie Terracciano z AC Milanu wszedł na boisko, zastępując Florenziego.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Rennes: 3, AC Milan: 2, po emocjonującej drugiej połowie pełnej bramek i zmian personalnych w obu drużynach.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Rennes rozegrał w ramach Ligi Europy 7 meczy, z których wygrał 4, zremisował 0, a przegrał 3. Łącznie zdobyli oni 13 goli. Spośród tych meczów, 3 rozegrali na swoim boisku i strzelili tam 8 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 3-0. Na wyjazdach rozegrali natomiast 4 mecze i zdobyli na nich 5 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 0-3. Średnia ilość zdobywanych przez Rennes goli na mecz wynosiła 1.9.

Zespół AC Milan rozegrał w ramach Ligi Europy tylko jeden mecz, który wygrał bez remisów i porażek. Zdobyli oni w sumie trzy gole. Mecz ten odbył się na ich własnym boisku, gdzie strzelili trzy gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na swoim boisku to również 3-0. Na wyjazdach nie rozegrali żadnego meczu i nie zdobyli żadnego gola. Średnia ilość zdobywanych przez AC Milan goli na mecz wynosiła dokładnie 3.0.

W dwumeczu drużyna AC Milan zdobyła 3 punkty, składające się z 1 zwycięstwa, 0 remisów i 1 przegranej.

Strzelili 5 goli i stracili 3 gole. Drużyna Rennes również zdobyła 3 punkty, mając na koncie 1 zwycięstwo, 0 remisów i 1 przegraną. Strzelili jednak tylko 3 gole, a stracili ich 5. Zespół AC Milan przechodzi do kolejnej rundy.