piłka nożna

Autor: pixabay.com Sędzia piłkarski

Niespodziewany remis 1:1 w meczu Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków

2024-02-18 7:00

W dniu 18-02-2024 o godzinie 12:30 w miejscowości Lubin na stadionie Zagłębia odbył się mecz Ekstraklasy 21 kolejki pomiędzy Zagłębiem Lubin a Cracovią Kraków. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Zagłębie Lubin - Cracovia Kraków

W ostatnich trzech meczach między Zagłębiem Lubin a Cracovią Kraków padły następujące wyniki. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie dnia 13 maja 2023 roku zakończył się wynikiem 0:1 na korzyść Zagłębia Lubin. Drugi mecz, również rozegrany na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie dnia 11 sierpnia 2023 roku zakończył się wynikiem 2:1 dla Cracovii Kraków. Ostatni mecz, który odbył się na tym samym stadionie w dniu 2 listopada 2023 roku zakończył się wynikiem 1:0 dla Cracovii Kraków. Stosunek bramek w rozegranych meczach Cracovia Kraków: 3, Zagłębie Lubin: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Zagłębia Lubin z Cracovią Kraków zakończyła się wynikiem 1:0 na korzyść gospodarzy. W 36 minucie zawodnik Kurminowski z drużyny Zagłębia Lubin otrzymał żółtą kartkę. W 45+1 minucie gracz o nazwisku Chodyna strzelił gola dla Zagłębia Lubin, dając swojej drużynie prowadzenie. W tej samej minucie Jaroszyński z drużyny Cracovia Kraków również otrzymał żółtą kartkę.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin a Cracovią Kraków, który odbył się w Lubinie, obie drużyny miały wiele okazji do zdobycia gola. Wynik z pierwszej połowy, gdzie Zagłębie Lubin prowadziło 1:0, uległ zmianie na końcowy remis 1:1.

W 62 minucie trener Cracovii Kraków dokonał dwóch zmian w swojej drużynie. Gracz Oshima wszedł na boisko, zastępując Knapa, natomiast Rapa zastąpił Bochnaka. W tej samej minucie zawodnik Grzybek z Zagłębia Lubin otrzymał żółtą kartkę za faul. W 71 minucie Nalepa z Zagłębia Lubin również został ukarany żółtą kartką. Jednak to w 73 minucie gracz Atanasov zdobył gola dla Cracovii Kraków, wyrównując wynik.

Trener Zagłębia Lubin odpowiedział na stratę bramki wprowadzając Pienko na boisko, który zastąpił Buletsego w 73 minucie. W kolejnej minucie Buric otrzymał żółtą kartkę za faul. W 78 minucie Oshima z Cracovii Kraków również został ukarany żółtą kartką. W odpowiedzi trener Cracovii dokonał zmiany, wprowadzając Maigaarda na boisko, który zastąpił Rakoczy'ego w 79 minucie. W 81 minucie trener Zagłębia Lubin dokonał kolejnej zmiany, wprowadzając Munoza na boisko, zastępując Kurminowskiego.

W ostatnich minutach meczu trener Zagłębia Lubin postanowił jeszcze raz skorzystać z możliwości zmiany i w 87 minucie Mroz wszedł na boisko, zastępując Wdowiaka. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Zarówno Zagłębie Lubin, jak i Cracovia Kraków miały swoje okazje do zdobycia kolejnych bramek, jednak żadna z drużyn nie była w stanie wykorzystać ich w pełni.

Procent dokładnych podań 75% 77%

Podsumowując sytuację drużyn Zagłębie Lubin i Cracovia Kraków, przed meczem Zagłębie zajmowało 9. miejsce w tabeli, natomiast Cracovia 10. miejsce. Do tej pory Zagłębie wygrało 7 meczy, zremisowało 4 mecze i przegrało 9 meczy, co dało im sumę punktów wynoszącą 25. Z kolei Cracovia wygrała 5 meczy, zremisowała 9 mecze i przegrała 6 meczy, co dało im sumę punktów wynoszącą 24. W tym konkretnym meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualnie Zagłębie Lubin ma na swoim koncie 26 punktów, a Cracovia Kraków - 25 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Zagłębiem Lubin a Cracovią Kraków, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Puszczy Niepołomice z Zagłębiem Lubin odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 12:30 na stadionie Cracovii Im. Józefa Piłsudskiego w Krakowie. Natomiast mecz Piasta Gliwice z Cracovią Kraków zostanie rozegrany 23 lutego 2024 roku o godzinie 18:00 na stadionie Miejskim w Gliwicach.