stadion piłkarski

Autor: pixabay.com

Trudne zwycięstwo Wisły nad Stalą w meczu 20. kolejki I ligi

2024-02-18 7:00

W dniu 18-02-2024 o godzinie 12:40 w Rzeszowie na stadionie Stal odbył się mecz pomiędzy Stalą Rzeszów a Wisłą Kraków w ramach 20. kolejki I Ligi. Wynik spotkania to 1:2 na korzyść Wisły Kraków.

Poprzednie mecze Stal Rzeszów - Wisła Kraków

W trzech ostatnich meczach między Stalą Rzeszów a Wisłą Kraków padło łącznie 9 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie, dnia 14 kwietnia 2023 roku. Wisła Kraków wygrała ten mecz wynikiem 3:1, zdobywając trzy gole, podczas gdy Stal Rzeszów strzeliła tylko jednego gola. Drugi mecz również odbył się na tym samym stadionie w Krakowie, tym razem dnia 5 sierpnia 2023 roku. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, więc żadna z drużyn nie zdobyła gola. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie, dnia 7 grudnia 2023 roku. Wisła Kraków ponownie zwyciężyła, tym razem wynikiem 4:1. Wisła strzeliła cztery gole, a Stal Rzeszów zdobyła tylko jednego gola. Stosunek bramek w rozegranych meczach Wisła Kraków: 7, Stal Rzeszów: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Stali Rzeszów z Wisłą Kraków zakończyła się wynikiem 1:1. W 28 minucie meczu, piłkarz o nazwisku Bukowski zdobył bramkę dla drużyny Stali Rzeszów. Jednak w 43 minucie meczu, gracz o nazwisku Rodado strzelił gola dla zespołu Wisły Kraków, wyrównując wynik.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Stali Rzeszów z Wisłą Kraków, który odbył się w Rzeszowie, gospodarze nie zdołali utrzymać remisu z pierwszej połowy. Wynik 1:1 zmienił się na korzyść gości, którzy wygrali 2:1. W 62 minucie trener Stali Rzeszów postanowił dokonać zmiany w składzie.

Gracz o nazwisku Lyczko wszedł na boisko, zastępując Klosa. W tym samym czasie trener Wisły Kraków również dokonał dwóch zmian. Satrustegui wszedł na boisko, zastępując Krzyzanowskiego, a Szot zastąpił Jarocha. W 67 minucie zawodnik Thill otrzymał żółtą kartkę za faul w drużynie Stali Rzeszów. W 75 minucie trener Wisły Kraków dokonał kolejnych dwóch zmian w składzie.

Bregu wszedł na boisko, zastępując Villara Mikiego, a Kutwa zastąpił Dudę. W 78 minucie trener Stali Rzeszów postanowił wprowadzić Diaza na boisko, zastępując Salamona. W 85 minucie trener Wisły Kraków dokonał ostatniej zmiany w składzie. Sobczak wszedł na boisko, zastępując Alfaro. W 86 minucie zawodnik Satrustegui strzelił gola dla Wisły Kraków, ustalając wynik na 2:1.

W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, zawodnik Danielewicz z drużyny Stali Rzeszów nie wykorzystał rzutu karnego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Stal Rzeszów: 1, Wisła Kraków: 2.

Po meczu Stal Rzeszów i Wisła Kraków, sytuacja drużyn uległa zmianie. Wisła Kraków, która przed meczem zajmowała 5 miejsce w tabeli, wygrała ten mecz i zdobyła 3 punkty. Dzięki temu ich suma punktów wzrosła do 34. Natomiast Stal Rzeszów, która zajmowała przed meczem 12 miejsce w tabeli, nie zdobyła żadnych punktów i ich suma pozostała na poziomie 23. Aktualnie Wisła Kraków znajduje się na wyższej pozycji od Stali Rzeszów w tabeli ligowej.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Stalą Rzeszów a Wisłą Kraków, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz pomiędzy Arką Gdynia a Stalą Rzeszów odbędzie się 25 lutego 2024 roku o godzinie 12:40 na stadionie Miejskim w Gdyni. Natomiast Wisła Kraków zmierzy się z GKS-em Tychy 23 lutego 2024 roku o godzinie 20:30 na stadionie Miejskim Im. Henryka Reymana w Krakowie.