piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłkarski

Zwycięstwo Realu Sociedad po trudnym meczu z Mallorcą

2024-02-18 7:00

W dniu 18-02-2024 o godzinie 18:30 na stadionie Mallorca Son Moix w miejscowości Palma de Mallorca odbył się mecz pomiędzy drużynami Mallorki i Realu Sociedad w ramach 25. kolejki La Liga. Wynik spotkania to Mallorca 1, Real Sociedad 2.

Poprzednie mecze Mallorca - Real Sociedad

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Mallorką a Realem Sociedad padły następujące wyniki. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Visit Mallorca w Palma de Mallorca 12 marca 2023 roku, zakończył się remisem 1:1. Drugi mecz, rozegrany na stadionie Reale Arena w San Sebastian 21 października 2023 roku, zakończył się zwycięstwem Realu Sociedad 1:0. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca 6 lutego 2024 roku, zakończył się bezbramkowym remisem 0:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Mallorca: 1, Real Sociedad: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Mallorki z Realem Sociedad zakończyła się wynikiem 1:1. W 4 minucie Sanchez strzelił gola dla drużyny Mallorki, dając jej prowadzenie. Jednak w 38 minucie Kubo odpowiedział strzałem na bramkę dla Realu Sociedad, wyrównując wynik. W trakcie pierwszej połowy doszło również do kilku kartek. W 31 minucie Sanchez otrzymał żółtą kartkę za tripping, a w 41 minucie Le Normand z drużyny Real Sociedad został ukarany żółtą kartką za roughing.

Na koniec pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry, Rajkovic z Mallorki otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a Raillo został ukarany czerwoną kartką za podobne przewinienie.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Mallorka zmierzyła się z Realem Sociedad. Wynik pierwszej połowy, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 na korzyść Realu Sociedad. W 61 minucie zawodnik Realu Sociedad, Zubeldia, otrzymał żółtą kartkę za brutalność. Trzy minuty później w drużynie Mallorki doszło do trzech zmian. Morlanes wszedł na boisko, zastępując Sancheza, Prats zastąpił Larina, a Barrenetxea wszedł za Zakharyana w drużynie Realu Sociedad.

W 65 minucie kolejna zmiana w Realu Sociedad - Andre Silva wszedł na boisko, zastępując Sadiqa. W 73 minucie Turrientes wszedł za Mendeza w drużynie Realu Sociedad. W 77 minucie Pacheco z drużyny Real Sociedad otrzymał żółtą kartkę za faulowanie. W odpowiedzi trener Mallorki dokonał dwóch zmian - Darder wszedł za Rodrigueza, a Lato zastąpił Costę. W 82 minucie Nastasic z Mallorki otrzymał żółtą kartkę za brutalność.

W doliczonym czasie gry (90+3 minuta) zawodnik Realu Sociedad, Merino, strzelił gola, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. W 90+4 minucie drużyna Mallorki otrzymał żółtą kartkę, a w 90+6 minucie kolejne trzy żółte kartki zostały przyznane - Darderowi z Mallorki oraz Merino i Turrientesowi z Realu Sociedad. W ostatniej minucie gry Samu Costa z Mallorki otrzymał żółtą kartkę za faulowanie. Mecz zakończył się wynikiem: Mallorca: 1, Real Sociedad: 2.