SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna euro 2016 sport piłka nożna euro 2016 Euro 2016: TABELE GRUP. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia! Kto awansował?

Euro 2016: TABELE GRUP. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia! Kto awansował?

22.06.2016, godz. 23:14
Euro 2016 - grupy
Euro 2016 - grupy foto: Super Express

Wielki sukces polskiej reprezentacji! Biało-czerwoni pokonali Ukrainę 1:0 i zajęli drugie miejsce w grupie C. Wyszliśmy z grupy i nie oglądamy się na innych! W 1/8 finału przeszkoda absolutnie do przeskoczenia, czyli Szwajcaria! Kto jeszcze awansował do fazy pucharowej? Do grona szczęśliwców w środę dołączyły Islandia, Portugalia, Węgry, Belgia i Irlandia. Sprawdź wszystkie wyniki i rozstrzygnięcia w grupach Euro.

W trzech meczach Polacy zgromadzili 7 punktów. Pokonali Irlandię Północną 1:0, potem zremisowali bezbramkowo z Niemcami, a dzisiaj w Marsylii po golu Kuby Błaszczykowskiego pokonali Ukrainę. 7 punktów to dwa razy więcej. więcej, niż w dwóch poprzednich edycjach ME (w sumie 3 punkty). Zmagania w grupie C kończymy na drugim miejscu. Większą liczbą bramek (trzy strzelone) wyprzedzili nas Niemcy. Irlandia Północna zajęła trzecie miejsce z trzema punktami. Dzięki zwycięstwu Turków nad Czechami, awansowała z 3. miejsca. Teraz dla nas liczy się już 1/8 finału. W sobotę o godz. 15.00 w St. Etienne zmierzymy się z drugą drużyną grupy A, czyli Szwajcarią. W ewentualnym ćwierćfinale czeka nas pojedynek z Chorwacją lub Portugalią. Po medale, Panowie!

euro-2016-drabinka
Euro 2016 - drabinka foto: Super Express
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: