El. LE: Nieskuteczna Jagiellonia skromnie pokonała Dinamo

2017-06-29 21:51

Jagiellonia Białystok rozpoczęła walkę w eliminacjach do Ligi Europy. W meczu pierwszej rundy na wyjeździe wygrała z gruzińskim Dinamo Batumi. Skromny wynik 1:0 nie może jednak cieszyć wicemistrzów Polski, którzy razili nieskutecznością. Słabi gospodarze aż prosili się o wyższy wymiar kary, lecz zawiedli ofensywni gracze drużyny wicemistrza Polski.

Od początku spotkania było widać, że to Jagiellonia jest drużyną lepszą. I to przynajmniej o dwie klasy. Gruzini mieli ogromny problem, żeby dojść do pola karnego gości, a gdy im się to udawało, to strzelali w trybuny. Nic dziwnego, że pierwszy celny strzał zanotowali dopiero w drugiej połowie.

Jagiellonia, choć miała znakomite szanse na objęcie prowadzenia na początku spotkania (między innymi zmarnowany rzut karny przez Cilliana Sheridana), zwlekała z pierwszym trafieniem do drugiej części gry. W 50. minucie mocnym strzałem z lewej nogi odkupił swoje winy Sheridan. Mogły paść kolejne gole dla "Jagi" lecz goście kontynuowali pokaz nieskuteczności, z Fiodorem Cernychem na czele. Na szczęście wszystkie pudła nie zemściły się na Jagiellonii.

Wicemistrzowie Polski wracają do siebie ze zwycięstwem i nie powinni mieć żadnych problemów, aby w rewanżu przypieczętować awans do kolejnej rundy eliminacji.

Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)