Sport piłka nożna liga europejska El. LE: Nieskuteczna Jagiellonia skromnie pokonała Dinamo

El. LE: Nieskuteczna Jagiellonia skromnie pokonała Dinamo

29.06.2017, godz. 19:51
Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok
Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok foto: CYFRA SPORT

Jagiellonia Białystok rozpoczęła walkę w eliminacjach do Ligi Europy. W meczu pierwszej rundy na wyjeździe wygrała z gruzińskim Dinamo Batumi. Skromny wynik 1:0 nie może jednak cieszyć wicemistrzów Polski, którzy razili nieskutecznością. Słabi gospodarze aż prosili się o wyższy wymiar kary, lecz zawiedli ofensywni gracze drużyny wicemistrza Polski.

Od początku spotkania było widać, że to Jagiellonia jest drużyną lepszą. I to przynajmniej o dwie klasy. Gruzini mieli ogromny problem, żeby dojść do pola karnego gości, a gdy im się to udawało, to strzelali w trybuny. Nic dziwnego, że pierwszy celny strzał zanotowali dopiero w drugiej połowie.

Jagiellonia, choć miała znakomite szanse na objęcie prowadzenia na początku spotkania (między innymi zmarnowany rzut karny przez Cilliana Sheridana), zwlekała z pierwszym trafieniem do drugiej części gry. W 50. minucie mocnym strzałem z lewej nogi odkupił swoje winy Sheridan. Mogły paść kolejne gole dla "Jagi" lecz goście kontynuowali pokaz nieskuteczności, z Fiodorem Cernychem na czele. Na szczęście wszystkie pudła nie zemściły się na Jagiellonii.

Wicemistrzowie Polski wracają do siebie ze zwycięstwem i nie powinni mieć żadnych problemów, aby w rewanżu przypieczętować awans do kolejnej rundy eliminacji.

Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Cillian Sheridan 50

Żółte kartki: Grigalaszwili, Tevdoradze - Góralski, Romanczuk, Sheridan

Dinamo: Timofiejew- Partenadze, Macharadze, Kvirkvelia, Suchiaszwili - Tarkniszwili - Kavtaradze (78. Goreiszwili), Tevdoradze (65. Tvildiani), Szonia, Grigalaszwili - Kwasow

Jagiellonia: Kelemen - Tomelin, Runje, Burliga, Tomasik (51. Guilherme) - Romanczuk, Góralski, Cernych (84. Mystkowski), Novikovas (75. Sekulski), Dmytro - Sheridan

KONIEC! Jagiellonia mogła wygrać 4:0, 5:0, może nawet 6:0, ale skończyło się na skromnym 1:0. Gruzińskie Dinamo pokazało się z bardzo słabej strony, więc w rewanżu Polacy nie powinni mieć problemu z przypieczętowaniem awansu. My już dziękujemy za uwagę.

90' - Sędzia doliczył cztery minuty.

Która to już dzisiaj...

89' - Strzał Sheridana odbił się od słupka!

87' - Cillian Sheridan obejrzał żółtą kartkę. Mądrze zatrzymał atak rywali.

84' - Mystkowski zmienia nieskutecznego Cernycha.

81' - W końcówce spotkania rozkręcili się gospodarze, ale wciąż nie potrafią oddać groźnego strzału, albo są łapani na spalonym.

78' - Goreiszwili zastąpił Kavtaradze w drużynie gruzińskiej.

75' - Druga zmiana w Jagiellonii. Novikovas zszedł, a za niego pojawił się Sekulski.

72' - Sheridan także dziś nie ma dobrze nastawionego celownika, ale swoje już strzelił. Teraz stara się asystować kolegom, ale ci też nie potrafią trafić w bramkę.

Niestety. Zmarnował przynajmniej trzy znakomite okazje...

69' - Żółta kartka dla Tarasa Romanczuka za zatrzymanie kontrataku.

66' - Marnują kolejne okazje goście. Jagiellonia już dawno mogła zapewnić sobie awans do kolejnej rundy, ale wciąż jest tylko 1:0. To zbyt skromna zaliczka, aby spokojnie myśleć o rewanżu u siebie.

63' - Gospodarze prezentują się fatalnie. Mają problem, aby skierować piłkę w bramkę, a nie w trybuny. Przed chwilą kibice mogli cieszyć się z piłki w rękach po strzale piłkarza Dinama z rzutu wolnego.

60' - Kelemen był faulowany przy skutecznej interwencji. To powinna być kartka, ale sędzia nie reaguje.

57' - Powinno być 2:0! Cernych przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem!

Trochę trzeba było czekać na pierwszą interwencję Kelemena.

W takich okolicznościach Sheridan wpakował piłkę do siatki:

53' - Wcześniej w Jagiellonii Guilherme zmienił kontuzjowanego Tomasika.

Tym razem napastnik nie zawiódł. Dopadł do podania w polu karnym i mocnym strzałem z lewej nogi nie dał szans bramkarzowi!

50' - 1:0 JAGIELLONIA! SHERIDAN!!!

46' - Druga połowa rozpoczęta.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Jagiellonia znacznie przeważa, ale marnuje dogodne okazje na potęgę. Oby w drugiej części gry to się nie zemściło.

Powinno być już 3:0.

42' - Co zrobił Novikovas?! Mógł podać koledze z drużyny, który wpakowałby piłkę do pustej siatki, ale wybrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. Oczywiście go przegrał...

40' - Groźnie kontrowali gospodarze, ale Kelemen znów ostatecznie nie musiał interweniować. Może dziś liczyć na błyskawiczne reakcje kolegów z obrony. Piłkarze Dinama nic nie ugrali także po rzucie rożnym.

37' - Gol dla Jagi! Ale niestety... znów negatywnym bohaterem był Sheridan. Zbyt wcześnie wybiegł do piłki i był na wyraźnym spalonym. Sędziowie słusznie nie uznali tego trafienia.

Wicemistrzowie Polski spokojnie kontrolują mecz:

35' - Kolejny ostry wślizg Jacka Góralskiego. Teraz trafił w piłkę, ale musi uważać, bo przedwcześnie zakończy to spotkanie.

32' - Góralski w swoim stylu ostro zatrzymał rywala, ale niestety przekroczył przepisy. Dostał żółtą kartkę.

30' - Wreszcie Kelemen mógł złapać piłkę, ale nie po strzale piłkarza Dinama, a po podaniu od swojego obrońcy, który skutecznie uspokoił sytuację.

28' - Strzały gospodarzy nie dochodzą na razie do Kelemena. Skutecznie blokują je obrońcy, ale też trzeba przyznać, że nie ma ich zbyt wiele. Bramkarz Jagiellonii się nudzi.

A wcześniej w taki sposób karnego nie wykorzystał Sheridan:

25' - Znakomita szansa Jagi! Romanczuk dopadł do piłki w polu karnym, ale zamiast kopnąć ją do bramki, zdecydował się na coś w stylu... ciosu karate. To powinno być 1:0.

Delikatnie powiedziane. Obiekt, na którym rozgrywany jest ten mecz, przypomina ruinę.

22' - Grigalaszwili teraz nie zdążył wrócić za piłkarzem Jagiellonii. Musiał faulować i dostał żółtą kartkę.

20' - Grigalaszwili nie upilnował linii defensywy. Obrońcy Jagi sprytnie wpuścili skrzydłowego na pozycję spaloną.

17' - Jedenastki nie wykorzystał Sheridan! Wspaniale obronił Timofiejew.

KARNY DLA JAGIELLONII! Faulowany był Góralski!

15' - W odpowiedzi atakował Partenadze, lecz nie zdołał dojść do bramki Kelemena.

13' - Chwilę później szczęścia zza pola karnego szukał Cernych, ale jego strzał również nie był zbyt udany. Jagiellonia osiąga przewagę.

Ze stojącej piłki strzelał Dmytro Chomczenowski.

11' - Jagiellonia miała rzut wolny 30 metrów od bramki, ale strzał trafił wprost w mur złożony z piłkarzy gospodarzy.

8' - Pierwszy groźniejszy atak Gruzinów zakończył się gwizdkiem sędziego. Temuri Szonia był na spalonym.

5' - Początek spokojny w wykonaniu obu drużyn. Nikt nie chce się zbyt wcześnie otworzyć na kontratak.

1' - GRAMY!

Już za pięć minut rozpocznie się to spotkanie. Bądźcie z nami!

Tak polscy kibice bawili się w centrum Kutaisi:

Na stadionie tłumów nie ma, ale może obiekt zapełni się tuż przed pierwszym gwizdkiem. Na miejscu jest grupa kibiców z Białegostoku.

Z kolei w takim składzie i formacji rozpocznie Jagiellonia Białystok:

Zaczynamy od składów. Taką jedenastką rozpoczną gospodarze. Jeśli coś wam mówią nazwiska piłkarzy gruzińskiej ekipy, to czapki z głów :).

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Dinamo Batumi - Jagiellonia Białystok! Wicemistrz Polski rozpoczyna walkę w eliminacjach do Ligi Europy.
False 3270 True 1 2017-06-29 17:45:00 True 30