SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna liga europejska Liga Europy: Ajax - Legia. Nieopierzony Kopczyński kapitanem?

Liga Europy: Ajax - Legia. Nieopierzony Kopczyński kapitanem?

22.02.2017, godz. 17:55
Michał Kopczyński, Legia Warszawa
foto: EAST NEWS

Wiele wskazuje na to, że mistrzów Polski na rewanżowy mecz 1/16 finału Ligi Europy Ajax Amsterdam - Legia Warszawa wyprowadzi Michał Kopczyński. To dość duże zaskoczenie, ponieważ pomocnik w barwach ekipy z Łazienkowskiej nie jest zbyt doświadczony jeśli chodzi o grę na najwyższym poziomie.

Wielu kibicom wydaje się, że Michał Kopczyński to bardzo młody piłkarz. Tymczasem pomocnik Legii Warszawa ma już dwadzieścia pięć lat. Jako młodziana postrzega się dlatego, że bardzo długo pozostawał w cieniu. Choć w pierwszym zespole warszawian jest już od pięciu lat, to pierwszą poważną szansę dostał dopiero od trenera Besnika Hasiego. Po objęciu drużyny przez Jacka Magierę akcje "Kopy" wciąż stoją wysoko. Szkoleniowiec do tego stopnia ufa podopiecznemu, że mianował go trzecim kapitanem. Bardzo możliwe, że najważniejszą funkcję w zespole Kopczyński będzie pełnił w arcyważnym spotkaniu Ajax Amsterdam - Legia Warszawa.

Stanie się tak jeśli Magiera nie da jeszcze szansy powrotu po kontuzji Jakubowi Rzeźniczakowi. Z początku rundy wiosennej "Rzeźnika" wyeliminował uraz ręki. Choć jest gotowy do gry, to niewykluczone, że obrońca nie wróci na tak ważne spotkanie bez wcześniejszego przetarcia. Drugi kapitan - Miroslav Radović - w pierwszej rywalizacji z Holendrami dostał kolejną żółtą kartkę, przez którą nie wystąpi w rewanżu. Wtedy drużynę na murawę wyprowadzi właśnie Kopczyński. Informację tę potwierdził Magiera, cytowany przez fakt.pl.

– Hierarchia jest obecnie taka, że pierwszym kapitanem jest Rzeźniczak, a funkcję jego zastępcy pełni "Rado". Potem w kolejce jest Kopczyński. Pełnienie takiej funkcji w Legii to odpowiedzialność. To nie tylko wyjście na boisko, przybicie piątki i zaniesienie proporczyka. To kwestia postawy na boisku, poza nim, ale też staż w klubie i fakt, co dla danego gracza znaczy klub. To stawiam na pierwszym miejscu - wytłumaczył trener mistrzów Polski.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: