SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Były trener Lecha i Polonii ma zostać dyrektorem Barcelony

Były trener Lecha i Polonii ma zostać dyrektorem Barcelony

06.07.2017, godz. 10:17
Jose Mari Bakero
Jose Mari Bakero foto: EAST NEWS

Czy Lech Poznań, Polonia Warszawa i FC Barcelona mają jakieś punkty wspólne? Pozornie nie. Ale jest pewien człowiek, który pracował we wszystkich trzech miejscach. To Jose Mari Bakero, który w Katalonii grał jako piłkarz, a w Polsce był trenerem. I teraz ma szansę na kolejną posadę w "Barcy". Jest bowiem głównym kandydatem, by zostać dyrektorem w klubie z Camp Nou!

Jose Mari Bakero przychodził do pracy w Polsce jako trener bez większego doświadczenia, ale w przypadku jego zatrudnienia w Polonii Warszawa zadziałała chyba magia nazwiska. Bo przecież w przeszłości był członkiem słynnego katalońskiego "Dream Teamu" Johana Cruijffa, a później pełnił też rolę asystenta m.in. Louisa van Gaala.

Jego przygoda w Polonii Warszawa nie zakończyła się sukcesem, ale głównie dlatego, że trafił na bardzo burzliwe czasy rządu Józefa Wojciechowskiego, który szkoleniowców lubił zwalniać jak mało kto. Mimo, że na Konwiktorskiej pracował niespełna rok, który trudno zaliczyć do udanych, to po zakończeniu jego współpracy z "Czarnymi Koszulami" zgłosił się po niego Lech Poznań. W ostatnich latach porzucił jednak funkcję trenera i był m.in. dyrektorem sportowym w wenezuelskim Deportivo La Guaira, a teraz jest bliski objęcia podobnego stanowiska, ale w o wiele większym klubie.

Katalońskie media - przede wszystkim "Mundo Deportivo" i "Sport" - donoszą, że Bakero jest o krok od powrotu na Camp Nou. To ponoć główny kandydat do zatrudnienia w roli dyrektora sportowego profesjonalnego futbolu młodzieżowego. Dotychczas funkcję tę piastował Pepe Segura, który awansował na stanowisko menadżera generalnego obszaru sportowego.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: