SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Były trener Lecha Poznań znalazł zatrudnienie w FC Barcelona

Były trener Lecha Poznań znalazł zatrudnienie w FC Barcelona

11.07.2017, godz. 12:00
Jose Mari Bakero
Lew Jose Mari Bakero (48 l.) nigdy nie był wzorem elegancji, fryzurę też ma mniej lub bardziej rozchełstaną. Trochę przypomina grzywę lwa, jednak w Poznaniu obawiają się, że ten lew jest już trochę stary i bez koncepcji, jak zapolować na rywala. foto: Super Express

Pamiętacie Jose Mari Bakero? Tak, to on prowadził Lecha Poznań w pamiętnym spotkaniu europejskich pucharów z Manchesterem City, które to "Kolejorz" sensacyjnie wygrał. Wcześniej siedział na ławce trenerskiej także Polonii Warszawa. Przez kilka lat było o nim ciszej, a teraz wreszcie wrócił do swojej ukochanej FC Barcelona. Szefowie "Dumy Katalonii" uznali, że to świetny kandydat, by odpowiadać za szkolenie młodzieży.

Jose Mari Bakero to legenda FC Barcelona. Jako piłkarz w "Dumie Katalonii" grał w latach 1988-1997, czyli erze wybitnego zespołu Johana Cruyffa. Po zawieszeniu butów na kołku, wziął się za trenerkę. Po asystowaniu w Valencii, przeprowadził się do Polski. Zaufali mu szefowie Polonii Warszawa, ale ze stolicy został zwolniony po bardzo krótkim czasie. Później skorzystał z propozycji poznańskiego Lecha. "Kolejorza" poprowadził w 51 meczach, między innymi pamiętnych bojach Ligi Europy przeciwko Juventusowi Turyn czy Manchesterowi City.

Gwiazdor FC Barcelona miał wypadek! Szalał za kierownicą na pustyni [WIDEO]

Po zakończeniu misji w stolicy Wielkopolski postanowił opuścić Polskę i wyruszył na podbój świata. Ostatnio 54-letni fachowiec pracował z piłkarzami Deportivo La Guaira z Wenezueli. Teraz postanowiła ponownie zatrudnić go Barca. "Blaugrana" uznała, że Bakero to świetny kandydat na osobę odpowiedzialną za szkolenie rezerw oraz dwóch zespołów juniorskich. Najbliżej współpracował będzie z Guilermo Amorem.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: