SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Gerard Pique wie lepiej: Neymar zostaje w FC Barcelona!

Gerard Pique wie lepiej: Neymar zostaje w FC Barcelona!

24.07.2017, godz. 07:22
Gerard Pique, Neymar, FC Barcelona
Gerard Pique i Neymar wspólnie fetują gola FC Barcelona foto: EAST NEWS

W ostatnich dniach niemal bez przerwy mówi się o tym, że Neymar ma odejśc z FC Barcelona do Paris Saint-Germain. Wicemistrzowie Francji są zdecydowani uaktywnić klauzulę odstępnego za Brazylijczyka w wysokości 222 milionów euro. Wydawało się, że na zmianę otoczenia zdecydowany jest także sam zawodnik. Media informują jednak, że decyzję zmienił i chce zostać w Katalonii. Potwierdził to także Gerard Pique.

Neymar jest dla FC Barcelona niezwykle cenny. Włodarze klubu i sztab szkoleniowy widzą w Brazylijczyku piłkarza, który zastąpi Lionela Messiego, gdy ten powiesi buty na kołku. Bardzo możliwe, że na całym świecie nie istnieje drugi zawodnik, mogący wypełnić przyszłą lukę po Argentyńczyku, dlatego też wieść o zamiarach Paris Saint-Germain zmroziła krew w żyłach ludziom z Camp Nou. Paryżanie chcą zapłacić za Brazylijczyka 222 miliony euro, a więc tyle, ile wynosi jego klauzula odstępnego. Jeszcze kilka dni temu media na Półwyspie Iberyjskim i we Francji podawały, że na przejście do PSG zdecydowany jest także sam 25-latek. Wtedy do akcji wkroczyli koledzy Neymara z zespołu.

Neymar jednak nie dla PSG? Koledzy z Barcelony namawiają go na pozostanie

Do pozostania w "Dumie Katalonii" namawiali go już sam Messi i Luis Suarez. Oprócz tego, przedstawiciele piłkarza spotkali się z prezydentem klubu. W niedzielę radio RAC1 podało, że mediacje przyniosły korzystny dla Barcy rezultat i Neymar zostanie na Camp Nou. Takie samo zdanie ma Gerard Pique. Obrońca "Blaugrany" wrzucił na Twittera zdjęcie z Brazylijczykiem. Opatrzył je podpisem "se queda", co po polsku oznacza "zostaje".

Wojciech Szczęsny zadebiutował w Juventusie! Zachował czyste konto z FC Barcelona

Już pierwszy mecz przygotowawczy do sezonu 2017/18 pokazał jak cenny dla Barcelony jest Neymar. 25-letni zawodnik w rywalizacji z Juventusem Turyn w New Jersey strzelił dwa gole i zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo 2:1. Oprócz tego w kilku sytuacjach wręcz ośmieszał defensywę "Starej Damy", a jego współpraca z Lionelem Messim funkcjonowała bez zarzutu. O ostatecznej decyzji, dotyczącej swojej przyszłości, piłkarz poinformuje zapewne w najbliższych dniach.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: