SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna primera division piłka nożna piłka nożna primera division primera division Nowa umowa Cristiano Ronaldo z Nike. Portugalczyk zarobi ponad MILIARD euro!

Nowa umowa Cristiano Ronaldo z Nike. Portugalczyk zarobi ponad MILIARD euro!

09.11.2016, godz. 10:19
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo foto: EAST NEWS

Taki to pożyje. Nie dość, że Cristiano Ronaldo podpisał ostatnio nowy kontrakt z Realem Madryt, na mocy którego będzie zarabiał 21,6 miliona euro rocznie, to nową umowę zaoferowała mu też firma Nike! Według nieoficjalnych informacji na konto Portugalczyka wpłynie dzięki niej miliard euro!

Kilka dni temu Ronaldo podpisał z Realem Madryt nową umowę, która gwarantuje mu zarobki na poziomie 21,6 miliona euro rocznie. Choć to mniej, niż w zespole "Królewskich" dostaje Gareth Bale, to Portugalczyk i tak nie ma się czym martwić. Wszystko dzięki jego sponsorowi - firmie Nike - który także zaproponował mu nową, bajeczną umowę!

Nieoficjalnie mówi się, że kapitan mistrzów Europy związał się z producentem sprzętu sportowego do końca życia i dzięki temu zarobi łącznie miliard euro!

- Muszę powiedzieć, że Nike jest najlepsze, ponieważ robią rzeczy, których nie może zrobić nikt inny. Łączą mnie świetne relacje z tą marką. Mam tutaj przyjaciół, a oni mają ludzi, którzy pracują tylko ze mną, a to znaczy dla mnie bardzo wiele. Nike jest mądre i wie, żeby wybierać najlepszych, więc jestem szczęśliwy, że jestem jednym z nich. To najlepszy kontrakt w mojej całej karierze - przyznał Ronaldo.

Co ciekawe dla Nike to już druga ogłoszona w ostatnich dniach tak ogromna umowa. Wcześniej potwierdzono przedłużenie współpracy z Barceloną, dzięki której kataloński klub przez kolejne dziewięć lat będzie zarabiał 150 milionów euro rocznie!

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: