SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Islam Slimani w Leicester City! Wasilewski i Kapustka mają nowego kolegę

Islam Slimani w Leicester City! Wasilewski i Kapustka mają nowego kolegę

01.09.2016, godz. 09:35
Islam Slimani
Islam Slimani foto: EAST NEWS

Islam Slimani nowym piłkarzem Leicester City! Algierczyk odszedł ze Sportingu Lizbona do drużyny mistrza Anglii pod koniec ostatniego dnia okienka transferowego. Stał się najdroższym piłkarzem w historii "Lisów"! Czy będzie rywalizował o miejsce w pierwszym zespole z Bartoszem Kapustką?

Islam Slimani na szczęście nie będzie walczył o miejsce w składzie na pozycji Kapustki. To jest typowy napastnik, także o swój byt powinien się obawiać Jamie Vardy. Szczególnie dlatego, że Algierczyk jest piekielnie skuteczny! W poprzednim sezonie ligowym, w 33 meczach dla Sportingu zdobył aż 27 goli i zanotował 6 asyst. Wychodzi na to, że w każdym spotkaniu coś dał od siebie drużynie. Leicester rozbiło bank, aby kupić Slimaniego - pękł klubowy rekord! 28-latek kosztował aż 30 mln euro.

Transfer dopięto w ostatniej chwili, tuż przed zamknięciem letniego okienka transferowego. Odejście Slimaniego ze Sportingu to świetna wiadomość dla Legii Warszawa, która zagra z portugalską drużyną w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: