SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna premier league Wayne Rooney pójdzie na wojnę z Manchesterem United! Chce zostać za wszelką cenę!

Wayne Rooney pójdzie na wojnę z Manchesterem United! Chce zostać za wszelką cenę!

02.07.2017, godz. 13:02
Zlatan Ibrahimović i Wayne Rooney
foto: AP

Ambicje, kariera, regularne występy. To powinien być priorytet dla każdego zawodowego piłkarza. Dla każdego, ale akurat nie Wayne'a Rooneya. Jak informują brytyjskie media, Anglik zrobi wszystko, byle pozostać w Manchesterze United! Powodem nie jest jednak miłość do klubu, ale... 30 milionów funtów, które zainkasuje były już reprezentant Anglik do końca kontraktu na Old Trafford.

Wszystko z powodu astronomicznego kontraktu Rooneya. Anglik zarabia na Old Trafford aż 300 tysięcy funtów tygodniowo. Z tych pieniędzy nie chce zrezygnować. Wyliczenia są bowiem proste. Kontrakt piłkarza kończy się za rok, może zostać przez niego przedłużony o kolejnych 12 miesięcy, więc tylko za treningi i regularne stawianie się na zgrupowania, klub zmuszony będzie zapłacić najlepszemu strzelcowi w historii reprezentacji Anglii aż 30 milionów funtów! Nie ma głupich, Rooney woli przesiedzieć resztę umowy na trybunach, niż zgodzić się na niższe uposażenie w innych zespołach.

Problem w tym, że włodarze Czerwonych Diabłów piłkarza nie chcą. Zaproponowali mu nawet 10 milionów za... rozwiązanie umowy. Wszystko z powodu Jose Mourinho, który nie widzi byłej gwiazdy w swojej drużynie. Rooney jednak odmówił.

A pat trwa. Inna sprawa, że chętnych na zatrudnienie byłego gwiazdora brakuje. Zgłosił się Everton, plotki połączyły napastnika ze Stoke City, z klubami chińskimi i na tym transferowe doniesienia się skończyły. Czy to już koniec kariery - wygodny, słono opłacony - wielkiego niegdyś Wayne'a Rooneya?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: