Bartosz Kurek

Autor: Paweł Skraba / SUPER EXPRESS Bartosz Kurek

IO Paryż 2024

Polacy wygrali z Egiptem w trzech setach, ale jest niepokój. Czy Fornal będzie mógł dalej grać?

2024-07-27 18:21

Polscy siatkarze rozpoczęli walkę na igrzyskach olimpijskich od pokonania 3:0 Egiptu. Po dłuższej przeprawie w dwóch pierwszych setach, trzeci był już tylko formalnością. Podopieczni Nikoli Grbicia problemów nie mieli, ale w głowie selekcjonera pojawiło się inne zmartwienie. Co dalej ze zdrowiem Tomasza Fornala? Gwiazda Polaków podkręciła nogę i nie wiadomo, co z jego dalszą grą.

IO Paryż 2024: Polska - Egipt 3:0 (25:21, 25:19, 25:13)

Polska: Bieniek, Fornal, Huber, Janusz, Kaczmarek, Kochanowski, Kurek, Leon, Łomacz, Semeniuk, Śliwka, Zatorski

Egipt: Abdalla, Gaber, Mohamed, Elhossiny, Seoudy, Azab, Issa, Masoud, Hamada, Asran, Haikal, Abed

IO Paryż 2024 1. dzień relacja na żywo

Polscy siatkarze od gładkiego zwycięstwa rozpoczęli Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Biało-czerwoni wygrali 3:0 (w setach do 21, 19 i 13) i na papierze wydawało się, że nie ma powodu do jakichkolwiek niepokojów. Niestety, nie brakowało problemów ze skutecznością w wykonaniu chociażby Bartosza Kurka, który w pewnym momencie został zmieniony na boisku przez Łukasza Kaczmarka.

Największy niepokój wzbudziła sytuacja na początku trzeciego seta. Tomasz Fornal podkręcił swoją kostkę i musiał opuścić boisko z ogromnym grymasem bólu na twarzy. Siatkarzowi udało się stanąć z powrotem na nogi, ale nie wrócił już na boisko do zakończenia spotkania. Po wygranej Biało-czerwonych Fornal pojawił się o własnych siłach na parkiecie i podziękował rywalom za grę.

Przed reprezentacją Polski spotkanie z Brazylijczykami, z którymi zmierzymy się za cztery dni o 9:00.

Na żywo

IO Paryż 2024: Polska - Egipt

Zapraszamy na relację na żywo z meczu siatkarzy Polska - Egipt. Początek spotkania zaplanowano na 17:00.

Polscy siatkarze kończą powoli rozgrzewkę. Niedługo rozpoczynamy spotkanie z Egiptem.

- Jesteśmy o klasę lub dwie lepsi od Egiptu. Nie musimy się martwić o wynik - powiedział Michał Kubiak w studiu TVP.

- Najgroźniejszym rywalem reprezentacji Polski w meczu z Egiptem jest sama reprezentacja Polski. Musimy się skupić na sobie - dodał Zbigniew Bartman, mistrz Europy z 2009 roku.

Wyjściowy skład Polaków: Kurek, Leon, Kochanowski, Janusz, Bieniek, Fornal, Zatorski (libero)

Czas na hymny narodowe.

Hymn Egiptu.

Czas na Mazurka Dąbrowskiego!

Za moment rozpoczynamy walkę z udziałem polskich siatkarzy. Panowie, po medal!

0:0

ZACZYNAMY SPOTKANIE! Jako pierwsi będą serwowali Polacy.

0:1

Zaczynamy od nieskutecznego bloku. Dobrze obijają ręce Egipcjanie.

1:1

Pierwszy punkt dla Polski na igrzyskach zdobywa Mateusz Bieniek.

2:1

As serwisowy Bieńka!

3:1

I dorzucamy jeszcze blok! Kurek skutecznie punktuje.

3:3

Ofiarnie bronią Polacy, ale niestety, po interwencji Fornala piłka spada na boisko. Po chwili dwukrotnie próbujemy blokować, ale w końcu Egipt zdobywa trzeci punkt. Leon dwa razy nie kończy już ataku.

3:4

Egipt pierwszy raz na prowadzeniu w tym meczu. Aly idealnie między blokującymi zawodnikami.

4:4

Pierwszy skuteczny atak Wilfredo Leona ze skrzydła.

5:5

Świetne rozegranie na drugą linię do Fornala. Egipcjanie podbijają piłkę blokiem, ale nie utrzymują jej w grze.

6:6

Leon huknął środkiem z drugiej linii. Znakomity atak na czystej siatce.

6:7

Piłka spada po ataku Leona na podwójnym bloku. Nikt nawet nie ruszył do piłki.

9:7

Fenomenalny blok duetu Kurek - Bieniek. Wychodzimy na dwupunktowe prowadzenie.

10:7

Błąd ustawienia Egiptu. Trzy punkty przewagi Biało-czerwonych.

12:10

Nadrabiają dwa punkty Egipcjanie, ale Leon atakuje świetnie.

14:10

As serwisowy Polaków. Drugi w wykonaniu podopiecznych Grbicia. I dorzucamy blok.

15:11

Elhossiny'emu odgwizdano rzuconą piłkę.

16:13

Kompletnie nieudany atak Polaków. Kurek wystrzelił piłkę daleko w aut.

17:13

Kolejna przerwa na żądanie.

19:14

Kolejny skuteczny blok Biało-czerwonych. Chaotyczna, szalona akcja.

19:16

Challenge dla Polaków po ataku Fornala. Bloku jednak nie było.

19:17

Nadrabiają straty Egipcjanie. Znowu nie kończymy ataku i Azab huknął jak z armaty.

21:17

Świetny serwis Kaczmarka, ale Egipcjanie zdołają dostarczyć piłkę na naszą stronę. Nie kończymy ataku, ale piłka zatrzymała się po stronie rywali.

21:19

Nie było dokładnego przyjęcia. Sytuacyjna piłka do Fornala, ale Egipcjanie skutecznie na podwójnym bloku.

22:19

Ale Egipcjanie oddają punkt za darmo i serwują w siatkę.

23:19

Bieniek po bloku uderza w aut. Coraz bliżej pierwszego seta.

0:0

Zaczynamy drugiego seta. Serwują Egipcjanie.

0:1

Nie utrzymujemy pierwszego podania Egipcjan w drugim secie.

0:2

Czujni Egipcjanie przy siatce. Próbowaliśmy obić ręce rywali, ale piłka spada w nasze pole.

1:2

Zepsuty serwis rywali. Pierwsze oczko dla Biało-czerwonych w drugim secie.

2:3

I kolejny błąd rywali. Zagrali w siatkę i zdobywamy kolejny punkt. Niestety, po chwili mylimy się w zagrywce.

3:3

Krótka piłka Janusza do Kochanowskiego i mamy kolejny punkt z akcji.

5:4

Dobry serwis Leona i mają problemy Egipcjanie. Piłka do Fornala i mamy kolejny punkt.

5:6

Zatrzymany na pojedynczym bloku przez Azaba Bartosz Kurek.

6:7

Świetny atak z drugiej linii Elhossiny'ego. Egipcjanin atakował w końcową linię.

7:8

I kolejny błąd Fornala.

8:9

Serwis Fornala daleko w aut. Cały czas Polska i Egipt idą łeb w łeb.

9:9

Podwójne odbicie odgwizdane rozgrywającemu Egiptu.

12:11

As serwisowy Wilfredo Leona. I wychodzimy na prowadzenie w drugim secie.

14:13

Egipcjanom też zdarzają się błędy z pola serwisowego. Kolejna zagrywka w aut.

16:13

Nie kończą kolejnego ataku Egipcjanie i Fornal wykańcza kontrę. Trzy punkty przewagi.

16:13

Trzy punkty z rzędu dla Polski i o przerwę prosi selekcjoner Egiptu.

17:13

Błąd przejścia linii trzeciego metra i kolejny punkt dla Biało-czerwonych.

17:14

Nie utrzymał ataku ze środka Janusz. Hamada z oczkiem po skutecznym ataku.

18:15

Fornal serwuje w środek pola. Wielka szkoda. Niepotrzebnie oddajemy punkty Egipcjanom.

20:15

Kolejna przerwa dla Egiptu. Już pięć punktów różnicy przed kluczowym fragmentem spotkania.

21:16

Dobrze obił polski blok Gaber. Ale kolejny punkt dla Biało-czerwonych po serwisie w aut.

21:18

Kurek lżej, precyzyjniej, ale w aut...

22:18

Leon wbił gwoździa w pole rywali. Tego nie dało się podbić!

23:18

Leon z kolejnym punktowym serwisem.

24:18

Kolejna piłka setowa dla reprezentacji Polski.

24:19

Pierwszy set-ball obroniony lżejszym atakiem.

25:19

Piłka daleko w aut. Nie było bloku i prowadzimy już 2:0 w pierwszym meczu IO.

0:0

Zaczynamy trzeciego seta! Serwują Polacy.

0:1

Świetna kiwka Elhossiny'ego na początek trzeciego seta.

0:2

Fornal nie trafia z drugiej linii. Minimalny aut, zabrakło naprawdę niewiele.

1:2

Wilfredo Leon obija pojedynczy blok Abeda. Pierwsze oczko dla Biało-czerwonych w trzeciej partii.

2:2

Świetny, potrójny blok podopiecznych Grbicia. A wszystko zaczęło się od znakomitej zagrywki Bieńka.

3:3

Seif Abed daleko w aut.

5:6

Kochanowski ustrzelony z prawego skrzydła przez Abeda. Uratowaliśmy wcześniej piłki, ale znowu mamy problemy ze skończeniem akcji.

5:7

Dwa punkty przewagi Egiptu. W każdym secie wygląda to podobnie, ale na razie bądźmy spokojni.

6:7

Dobrze, że nic się nie stało Azabowi, który gonił za piłką i wpadł w bandy.

7:7

Na trzy razy musieliśmy kończyć akcję, ale zdobywamy punkt. Dopiero Fornal skutecznie obił blok rywali.

10:7

Wielki niepokój w sztabie reprezentacji Polski. Fornal skręcił kostkę i musiał opuścić boisko.

10:7

Challenge dla reprezentacji Polski. Akcja przerwana, bo wydawało się, że piłka spadła w pole Egiptu.

11:7

Jest punkt dla Polski! Grbić miał rację.

12:7

Kolejny punkt dla Polski. Świetny, skuteczny atak Śliwki.

13:7

Kolejny błąd Egiptu. Piłka po ataku Azaba daleko w aut.

13:9

Śliwka zablokowany, a my cały czas czekamy na wieści w sprawie Tomasza Fornala. To byłby dramat dla kadry!

14:9

Bieniek kończy dwupunktową serię Egiptu. Świetny atak z krótkiej.

15:10

Cały czas wykonywane są zabiegi Fornalowi. Niepokój jest naprawdę duży!

17:11

Czas dla kadry Egiptu po kolejnej punktowej zagrywce Biało-czerwonych.

18:12

Dola świetnie wciska piłkę, obijając ręce Polaków. Niewiele zabrakło Kochanowskiemu, żeby zablokować rywala.

19:13

Wymiana punkt za punkt. Najważniejsza wiadomość jest taka, że Fornal na razie stoi na nogach o własnych siłach.

21:13

Bieniek znowu skutecznie z krótkiej. To jeden z największych pozytywów tego spotkania na ten moment.

22:13

Świetny potrójny blok i jesteśmy coraz bliżej wygranej!

23:13

Dwa punkty do wygranej i pogromu w trzecim secie.

24:13

PIŁKA MECZOWA DLA REPREZENTACJI POLSKI!

25:13

KOOOONIEC! Polscy siatkarze wygrywają mecz z Egiptem w trzech setach. Niespodzianki nie było, ale mamy powody do zmartwienia. Co będzie z Tomaszem Fornalem?

Siatkarze reprezentacji Polski przyzwyczaili swoich fanów do tego, że są obecnie jedną z najlepszych drużyn na świecie i znajdują się w gronie faworytów każdej imprezy, w której biorą udział. Po wywalczeniu pod wodzą Nikoli Grbicia m.in. złota Ligi Narodów, mistrzostwa Europy i wicemistrzostwa świata, fani mają nadzieję, że również z igrzysk w Paryżu uda im się przywieźć upragnione złoto. Po ostatnich meczach towarzyskich przed wylotem do francuskiej stolicy zapał kibiców mógł nieco przygasnąć, bowiem biało-czerwoni nie prezentowali się koncertowo, jednak już na samych igrzyskach można spodziewać się, że Polacy będą grali na 200% w każdym meczu. Swoją rywalizację w Paryżu biało-czerwoni rozpoczną od spotkania Polska - Egipt, które rozegrane zostanie już w sobotę 27 lipca.

QUIZ. Letnie Igrzyska Olimpijskie nie mają przed Tobą żadnych tajemnic? Zdobądź choć 4/10!

Pytanie 1 z 10
Na start nie może być nic innego. Pierwsze nowożytne letnie igrzyska olimpijskie odbyły się w Atenach w roku: