Arjen Robben

Autor: Eastnews Arjen Robben

32. kolejka Bundesligi. Bayern rozbija Werder. Obraniak na trybunach

2014-04-26 20:07

Dobra wiadomość dla Lewandowskiego, fatalna dla Realu Madryt. Bayern Monachium kryzys ma już chyba za sobą. W 32. kolejce Bundesligi Bawarczycy tylko w pierwszej połowie mieli problemy z Werderem Brema. Ostatecznie zaaplikowali rywalom pięć bramek i wysłali do Madrytu jednoznaczny sygnał. Na murawie nie pojawił się jednak Mario Mandzukic.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak goście. Do przerwy podopieczni Robina Dutta prowadzili na Allianz Arena i co mniej cierpliwi kibice z Monachium mogli mieć powody do niepokoju. W drugiej odsłonie na murawie była już jednak tylko jedna drużyna. Podopieczni Pepa Guardioli z pasją szturmowali bramkę gości i po strzałach Ribery'ego, Pizarro (dwie bramki), Bastiana Schweinsteigera, a także Arjena Robbena wygrali na swoim stadionie 5:2.

Spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Mario Mandzukic, którego zastąpił w pierwszej jedenastce wspomniany Pizarro. Chorwat walczy o tytuł króla strzelców z Lewandowskim i jego nieobecność oznacza, że Polak zbliża się do pierwszego podobnego sukcesu w Bundeslidze.

Zobacz: Koszmar Zagłębia trwa!

W innych spotkaniach niemieckiej Bundesligi Wolfsburg tylko zremisował z Freiburgiem 2:2, Mainz pokonał Norynbergę 2:0, w takim samych rozmiarach Herta poradziła sobie z czerwoną latarnią z Brunszwiku, a Hoffenheim nieoczekiwanie zremisowało bezbramkowo z Eintrachtem Frankfurt. Zaskakuje to o tyle, że do tej pory tegoroczne starcia "Wieśniaków" obfitowały w strzelane bramki.

90 minut w barwach Hoffenheim zagrał Eugen Polanski. Obraniak nie tylko nie pojawił się Monachium na murawie, ale też zabrakło dla niego miejsca w kadrze meczowej.