Robert Lewandowski w meczu z Freiburgiem

i

Autor: East News Robert Lewandowski w meczu z Freiburgiem

Ale wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego! Może znaczyć jeszcze więcej niż pozostałe

2021-06-06 22:14

Robert Lewandowski jest już przyzwyczajony do licznych nagród i wyróznień, które cały czas spływają na jego konto. Tym razem jednak został doceniony przez grono, które zazwyczaj nie zabiera swojego głosu w podobnych sprawach. Mowa bowiem o... pozostałych piłkarzach Bundesligi! "Kicker" przepytał 248 zawodników ligi niemieckiej, a płynące od nich odpowiedzi były jednoznaczne. To "Lewy" był najlepszy w sezonie.

Pod względem drużynowym Robert Lewandowski z całą pewnością w największym stopniu nie zapomni sezonu 2019/2020. To w tych rozgrywkach bowiem udało mu się wygrać Ligę Mistrzów, a dodatkowo okrasić wszystko zgarnięciem korony króla strzelców tych rozgrywek. Rok później było nieco już inaczej. "Lewego" dopadła kontuzja akurat na ćwierćfinałowe boje z Paris Saint-Germain, przez co musiał zaakceptować oglądanie kolegów jedynie z perspektwy trybun czy telewizji. A ci bez swojego lidera polegi w dwumeczu z Fancuzami.

Kadrowicze popłyną w Opalenicy

Indywidualnie Polak nie przestaje jednak zadziwiać świata, a wszyscy kibice reprezentacji Polski mają nadzieję, że doskonałą dyspozycję pokaże również podczas rozpoczynających się wkrótce mistrzostw Europy. Tymczasem snajpera docenili nie tylko kibice i eksperci, ale i zawodnicy, z którymi gracz rywalizuje na co dzień na murawie. "Kicker" zrobił tradycyjną ankietę, w której zapytał piłkarzy o najlepszego gracza sezonu 2020/2021 w Bundeslidze. Głosy, jakie wyłoniły się z 248 odpowiedzi, rozłożyły się jasno.

Wojciech Szczęsny skomentował swoją przyszłość! Tak jasno jeszcze nie mówił

Dla samego Roberta Lewandowskiego taka sytuacja z pewnością jest kolejnym powodem do dumy i dodatkową motywacją, aby jak najlepiej wypaść podczas nadchodzących mistrzostw Europy. Jeśli bowiem snajper odniesie sukces na Euro 2021, być może będzie mógł włączyć się do walki o Złotą Piłkę pomimo braku sukcesu w minionej edycji Ligi Mistrzów. Wydaje się bowiem, że sukces drużynowy jest konieczny, by ostatecznie przekonać do siebie głosujących i zgarnąć tak cenne wyróżnienie.

Sebastian Mila: Myślę, że Paulo Sousa to "kumaty" selekcjoner
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze