Robert Lewandowski, Bayern Monachium

Autor: AP PHOTO Piłkarze Bayernu Monachium: Robert Lewandowski, Leroy Sane, Marc Roca i Marcel Sabitzer

Robert Lewandowski bohaterem wielkiego meczu! Bayern lepszy od RB Lipsk, ogromne emocje w Monachium

2022-02-05 20:37

Mecz Bayernu Monachium z RB Lipsk zapowiadał się pasjonująco i tak też było. Obie drużyny atakowały niemal bez przerwy, co przełożyło się na 5 goli, choć okazji było na drugie tyle. Ostatecznie to mistrzowie Niemiec wygrali 3:2, a Robert Lewandowski strzelił gola nr 301 w Bundeslidze. Goście przegrali, ale postawili ogromny opór - m.in. oddali najwięcej celnych strzałów na bramkę Manuela Neuera w obecnym sezonie.

Bayern Monachium - RB Lipsk 3:2 (2:1)

Bramki: Mueller (12'), Lewandowski (44'), Gvardiol (58' - sam.) - Silva (27'), Nkunku (53')

Kartki: Hernandez - Laimer, Nkunku, Henrichs

Bayern: Neuer - Pavard, Sule, Lucas Hernandez (73', Upamecano) - Gnabry, Kimmich, Tolisso (63', Musiala), Coman (85', Nianzou) - Mueller (84', Sabitzer), Sane - Lewandowski

RB Lipsk: Gulacsi - Mukiele (72', Henrichs), Orban, Gvardiol - Klostermann, Laimer (61', Haidara), Kampl (46', Szoboszlai), Angelino - Olmo (60', Forsberg), Nkunku - A. Silva (80', Poulsen)

Czy Robert Lewandowski powinien odejść latem z Bayernu?

Początek meczu upłynął pod znakiem zaciętej walki o dominację, ale Bayern jako pierwszy fantastycznie założył pressing, co doprowadziło do wielu błędów Lipska. Jeden z nich wykorzystał Thomas Mueller, który w 12. minucie dobił piłkę do pustej bramki po strzale Lewandowskiego i otworzył wynik spotkania. Wydawało się, że gospodarze przejmą kontrolę nad wydarzeniami, ale goście szybko wrócili do gry i także zaczęli zaskakiwać rywali doskokiem. Świetnie prezentował się Christopher Nkunku, którego wyczyny przyniosły skutek w 27. minucie, gdy Andre Silva wyrównał, wbijając piłkę do bramki Neuera. W 36. minucie Mueller strzelił drugiego gola, ale VAR cofnął tę bramkę, słusznie uznając wcześniejszy faul Lewandowskiego na Gvardiolu. Mogło się wydawać, że w 1. połowie nic się już nie wydarzy, ale tuż przed przerwą "Lewy" strzelił gola nr 301, kapitalnie wykańczając dośrodkowanie Comana! Tym samym mistrzowie Niemiec zeszli do szatni na prowadzeniu 2:1.

Po przerwie Lipsk ruszył do ataku i błyskawicznie wyrównał dzięki bramce Nkunku po świetnej asyście Laimera. Niestety dla gości, remis utrzymał się na tablicy wyników jedynie przez 5 minut, gdyż po tym czasie ogromnego pecha miał Josko Gvardiol. Chorwat zanotował samobójcze trafienie, gdy Serge Gnabry chciał dośrodkować piłkę z prawego skrzydła. Później obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji, ale wynik 3:2 nie uległ już zmianie. Mimo 5 goli należy pochwalić obu bramkarzy, którzy popisali się wspaniałymi interwencjami. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo z meczu Bayern Monachium - RB Lipsk:

Bayern Monachium - RB Lipsk

Witamy w relacji na żywo z meczu 21. kolejki Bundesligi Bayern Monachium - RB Lipsk! Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na 18:30. Czy Robert Lewandowski ponownie trafi do siatki?

Do meczu zostało niecałe 40 minut, a trenerzy ogłosili już składy. W Bayernie nie zabraknie oczywiście Roberta Lewandowskiego!

Skład gości także robi wrażenie, pełno w nim utalentowanych piłkarzy.

Zapraszamy do śledzenia meczu Bayern - RB Lipsk razem z nami! Do pierwszego gwizdka zostało już niespełna 15 minut.

Allianz Arena jest dziś podświetlona na fioletowo w związku z Międzynarodowym Dniem Ofiar Holocaustu, który był obchodzony 27 stycznia.

Na trybunach w Monachium zasiedli kibice, którzy szykują się na prawdziwy spektakl.

Piłkarze są już w tunelu i za chwilę pojawią się na murawie!

0'

Zaczynamy! Przy piłce Bayern Monachium.

4'

Dość nerwowy początek, żadna z drużyn nie zamierza oddać pola rywalom. Kimmich sfaulował jednego z piłkarzy RB Lipsk dość blisko pola karnego i goście wykonali rzut wolny, ale wrzutka Angelino pozostawiała wiele do życzenia. Kibiców nie ma wielu, ale piłkarzy cieszy obecność każdego z nich.

5'

Pierwszy strzał w meczu Gnabry'ego, ale Niemiec został zablokowany i Bayern wywalczył jedynie rzut rożny, z którym poradzili sobie obrońcy Lipska. Po chwili stracili jednak fatalnie piłkę przy własnym polu karnym i Gnabry dynamicznie ruszył w pole karne, ale jego strzał został zblokowany i wpadł wprost w ręce Gulacsiego.

7'

Lewandowski nie miał na razie okazji, by oddać choćby strzał, ale kilka razy pokazał już swój techniczny kunszt. Kapitalnie przyjmował bądź zgrywał piłki w pierwszym kontakcie, czym napędzał akcje drużyny.

9'

W pierwszych minutach świetnie funkcjonuje pressing Bayernu, który doprowadził do sytuacyjnego strzału z woleja Tolisso z pola karnego, jednak piłka po tym uderzeniu poleciała daleko w trybuny.

10'

Kapitalna akcja Lipska! Przerzut ze środka boiska na lewe skrzydło, Angelino zgrał z pierwszej piłki na linię pola karnego i Dani Olmo uderzył bez przyjęcia. Piłka minimalnie minęła bramkę Neuera!

12'

GOOOOOOL! Kolejna fatalna strata Lipska przed polem karnym, Lewandowski wszedł z piłką w pole 16 m i oddał strzał, który wypluł Gulacsi, a Mueller dobił futbolówkę do pustej bramki!

15'

Było blisko 2:0! Lewandowski prawie zamknął podanie z prawej strony od Gnabry'ego, ale sędziowie i tak odgwizdali spalonego.

16'

ALE KOCIOŁ! Nkunku zabawił się z obrońcami Bayernu, wyłożył piłkę Silvie, ale ten ociągał się ze strzałem i w końcu kopnął przed siebie z 11 m, a piłka odbiła się od nóg jego rywali i trafiła do piłkarza RB Lipsk, który skierował futbolówkę w środek bramki Neuera. Niemiec instynktownie zatrzymał ją jedną ręką! Kapitalna interwencja!

18'

Kolejne świetne zachowanie Nkunku, który wyprowadził Olmo na pozycję sam na sam! Hiszpan uderzył jednak wprost w Neuera i Niemiec ponownie uchronił Bayern przed utratą gola.

20'

Tym razem to Bayern był blisko gola! Sane założył "siatkę" rywalowi, a potem podał do wychodzącego za linię obrony Comana, ale Francuz uderzył z pola karnego obok bramki Gulacsiego.

22'

Żółta kartka dla Hernandeza za faul taktyczny na własnej połowie.

26'

Gnabry zmarnował wysiłek kolegów. Sane fantastycznie wprowadził go w pole karne, ale Niemiec nie zagrał wzdłuż bramki z pierwszej piłki tylko uwikłał się w drybling i stracił piłkę, po czym sfaulował rywala.

27'

GOOOOOL! Nkunku błyszczy w Monachium! Kolejna świetna akcja Francuza i tym razem jego koledzy wykorzystali sytuację po stracie Bayernu, choć Silva wbił piłkę do bramki Neuera jedynie tuż za linię bramkową!

31'

Znowu groźnie w polu karnym Bayernu! Silva prawie opanował piłkę po wrzutce z lewej strony, ale futbolówka minimalnie mu uciekła. Po radości Lewandowskiego i Muellera zostały już tylko wspomnienia.

32'

Kapitalna akcja Bayernu lewym skrzydłem i po wrzutce Mueller uderzył z półwoleja z linii pola karnego, a piłka leciała po rykoszecie przy słupku, jednak fantastycznie wybronił ją Gulacsi!

34'

Słupek po centrostrzale Comana! Francuz chciał wrzucić z pierwszej piłki wzdłuż bramki, ale futbolówka zeszła z jego nogi i przelobowała Gulacsiego, jednak Węgier musnął ją końcami palców i skierował piłkę na słupek!

35'

Strzał z dystansu Sane, ale bramkarz Lipska pewnie złapał piłkę lecącą po ziemi.

36'

GOOOOL! Nie obędzie się bez kontrowersji! Piłkarze Lipska ruszyli jak wściekli w kierunku sędziego, sugerując faul Lewandowskiego na Gvardiolu, jednak Mueller wykończył wrzutkę Sane głową!

38'

Sędzia idzie obejrzeć powtórkę.

39'

VAR cofa bramkę Muellera! Gvardiol uprzedził Lewandowskiego i Polak kopnął nogę Chorwata, a nie piłkę. Wciąż 1:1.

41'

Kimmich musiał się nieźle napocić, by uratować piłkę pod polem karnym Bayernu po tym, jak dwukrotnie koledzy wrzucili go "na konia". Opłaciło się to, gdyż po kilkunastu sekundach Lewandowski uderzył głową po wrzutce Comana, ale piłka przeleciała nad bramką Lipska.

44'

GOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI! Fantastyczna, błyskawiczna akcja Bayernu, którą przyspieszył perfekcyjny przerzut ze środka na lewe skrzydło. Coman miał masę miejsca i wrzucił piłkę idealnie na głowę Polaka, który skontrował uderzenie tam, skąd przyszło, dzięki czemu pokonał Gulacsiego!

45+1'

Żółta kartka dla Laimera za taktyczny faul na Hernandezie, który penetrował połowę Lipska.

45+3'

Lewandowski składał się do błyskawicznego uderzenia nożycami po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, ale obrońcy gości zdążyli do niego doskoczyć i go zablokować. Po chwili Coman uderzał, ale wywalczył jedynie rzut rożny, po którym Sane strzelił z pola karnego, jednak niecelnie.

45+3'

Koniec pierwszej połowy! Fantastyczne tempo, dynamiczne akcje z obu stron i masa strat wynikająca ze świetnie zakładanego pressingu obydwu drużyn.

RB Lipsk grał w 1. połowie naprawdę dobrze, ale duet Lewandowski - Mueller ponownie dał o sobie znać.

Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę.

46'

Zmiana w drużynie gości: Szoboszlai za Kampla.

46'

Druga połowa rozpoczęta! Atakuje RB Lipsk.

47'

Pierwsza dobra akcja Lipska, ale Silva nie opanował prostopadłego podania, które wyprowadziłoby go na czystą pozycję strzelecką.

48'

Strzał Tolisso z dużej odległości, ale nie sprawił nim żadnego zagrożenia.

50'

Szoboszlai świetnie rozprowadził akcję na prawe skrzydło, ale zamknięcie wrzutki z tamtej strony przez Angelino minęło bramkę Neuera.

51'

Strzał Olmo zza pola karnego, jednak Neuer nie miał z nim problemów.

52'

Mueller wgrał piłkę wzdłuż bramki i Lewandowskiemu zabrakło milimetrów, by przeciąć ją do siatki! Polak musnął ją jedynie korkami!

53'

GOOOOL! Nkunku podsumowuje swój wspaniały występ! Kapitalne prostopadłe podanie Laimera z głębi pola i Francuz wyszedł sam na sam z Neuerem, którego pewnie pokonał!

58'

GOOOOOL! Ależ pech Gvardiola! Gnabry został wyprowadzony na prawym skrzydle w polu karnym i chciał wrzucić piłkę wzdłuż bramki, ale Chorwat przeciął piłkę i skierował ją do własnej bramki!

61'

Podwójna zmiana w drużynie gości: Forsberg za Olmo i Haidara za Laimera.

62'

Jak to nie wpadło do bramki?! Gnabry fantastycznie wypuścił Lewandowskiego i Polak opanował piłkę na 8 m przed bramką Gulacsiego, ale sytuacyjne uderzenie z obrońcą na plecach minimalnie minęło bramkę Lipska!

62'

Żółta kartka dla Nkunku za faul na Hernandezie.

63'

Pierwsza zmiana w Bayernie - Musiala zmienił Tolisso.

68'

Tak wyglądało pechowe trafienie samobójcze Gvardiola.

69'

Coman strzelał z dystansu, ale piłka poleciała nad bramką Lipska.

71'

Świetna wrzutka Gnabry'ego, ale Lewandowski nie zdołał skierować jej do bramki. Piłka była trudna do skontrowania i Polak uderzył nad bramką Gulacsiego.

72'

Czwarta zmiana w drużynie RB Lipsk - Henrichs za Mukiele.

73'

Ależ petarda Szoboszlaia z dystansu! Na szczęście Bayernu leciała w środek bramki i Neuer zdołał odbić piłkę przed siebie. Po przerwanej akcji druga zmiana Nagelsmanna - Upamecano za Hernandeza.

74'

Pierwsza akcja Henrichsa w obronie i od razu żółta kartka za faul na Comanie. Groźny rzut wolny dla Bayernu z lewej strony boiska.

77'

Upamecano, były zawodnik RB Lipsk, mocno zdenerwował się na Silvę, który jego zdaniem chciał mu zrobić krzywdę po gwizdku sędziego.

80'

Sędzia odgwizdał dość kontrowersyjny faul na Szoboszlaiu, co zdenerwowało piłkarzy i kibiców Bayernu. Tymczasem Tedesco dokonał ostatniej zmiany - Poulsen za Silvę.

81'

Po rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym gospodarzy i zgranie Poulsena wykorzystał jeszcze jeden z jego kolegów, tyle że nie skierował piłki w stronę bramki, a za linię końcową.

82'

Co tu się stało?! Kapitalne zagranie z prawego skrzydła na linię pola karnego do Forsberga, jego strzał z pierwszej piłki zablokował Sule, ale futbolówka trafiła ponownie pod nogi Szweda i dobitkę zatrzymał Neuer, który wykonywał wcześniej intewencję!

85'

Kolejne zmiany w Bayernie: Sabitzer za Muellera i Nianzou za Comana.

86'

Mocny strzał Sane z 17 m, ale piłka poleciała w środek, wprost w ręce Gulacsiego.

87'

Tym razem to Kimmich zdenerwował się zachowaniem piłkarza Lipska - temu zawodnikowi Bayernu podpadł Szoboszlai.

88'

Neuer musiał już dziś interweniować 7 razy, co jest rekordem tego sezonu. Wcześniej żadna drużyna nie strzelała tyle razy celnie na jego bramkę.

90'

Sędzia doliczył do tego meczu 3 minuty.

90+1'

Gnabry uratował swój błąd dobrą reakcją, dzięki której złapał rywala na spalonym. Ten oddał mocny strzał z pola karnego, jednak sędzia przerwał akcję.

90+2'

Upamecano w ostatniej chwili powstrzymał Poulsena, ale sędzia ponownie odgwizdał spalonego. Coraz mniej czasu na zmianę wyniku.

90+3'

Co za akcja Leroya Sane! Przez chwilę biegł w kierunku swojej bramki, ale wykonał dynamiczny zwrot i rozegrał "na klepkę" z kolegą, dzięki czemu wyszedł na pozycję strzelecką w polu karnym. Jego uderzenie minęło jednak słupek bramki Lipska.

90+4'

Koniec meczu! Sabitzer wywalczył jeszcze rzut rożny, ale sędzia nie pozwolił nawet na wykonanie tego stałego fragmentu gry.

To także koniec naszej relacji na żywo! Bayern wygrał po znakomitym meczu 3:2, a Lewandowski otworzył czwartą "setkę" goli w Bundeslidze! Zapraszamy na kolejne wydarzenia na żywo w portalu sport.se.pl.